TOU

Мудрість дерев

Марія Дем’янюк

«Матусю! Поглянь, яка гарна гілочка, – сказав Василько, простягаючи мамі щойно відламану тендітну гілочку берізки. – Ось який гнучкий прутик тепер у мене», – додав він. Проте мама захоплення хлопчика не поділяла. Тому зітхнула і опустила погляд додолу. «Щось не так, мамо?» – запитав Василько, дивлячись прямісінько у ВІЧІ матері. «Розумієш, синку, – сказала та, – берізці боляче. Ти, мабуть, неодноразово чув, що не треба нищити дерева, ламати гілки, але щойно я зрозуміла, що ті слова не запали тобі в душу». Хлопчик знітився і уважно подивився на маму. «Дерева, – продовжувала мама, – досконалі. Вони ніколи нікого не ображають, нікому не роблять зле, не сердяться. Вони дуже добрі й лише наповнюються сонячним теплом, міццю землі й дарують це нам, людям. Ось послухай казку.
Колись давно, коли ще не було дерев, прийшли на землю невідомо звідки сердиті створіння. Вони часто лаялися, дбали лише про власні потреби, були жорстокими і мали темну душу. Тоді поступово, а потім дедалі швидше, над землею ставало все темніше і темніше. Врешті, стало зрозуміло, що скоро всю землю охопить суцільна темрява. Ось тоді земля зібрала докупи свої сили, щоби голос її зазвучав сильніше, й благально звернулася до Сонечка, яке ледве виднілося крізь морок. «Сонцю, любе, допоможи!» – прохала вона.
Сонечко миттєво відгукнулося на слова землі, і з неба впала сила-силенна плодів, з яких повиростали всі ці дерева. В міру того, як вони росли, все навколо світлішало і простір оновлювався. Т ому, сину, дерева, хоча і мовчать, є джерелом доброти і спокою. Навесні дарують свіже цілюще повітря, у спеку створюють затінок, у дощ – прихисток, а восени пригощають смачними плодами і милують погляд різнобарвним листям. А ще, Васильку, ось ця берізка, – додала мама, – з якої ти зірвав гілочку, без жодних докорів напоїть тебе прозорим березовим соком. Треба цінувати добро і турботу, інакше світ знову наповниться сердитими створіннями, які породжують темряву».

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.7 / 5. Оцінили: 7

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Марійчині казки”
Марія Дем’янюк
Видавництво: “ФОП Цюпак”
м. Хмельницький, 2018 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: