TOU

Цуценя Оскар, або секрет щасливого Різдва

Голлі Веб

– У мене з собою морквина, – сказала Ханна Оскару, коли вони зупинилися перевести дух. Холодне повітря обпікало горло. – Ходімо дивитися на коней.

Вони минули школу Ханни. Ігровий майданчик перетворився на велике біле простирадло, на якому не було жодного сліду. Нарешті вони дійшли до стайні. Коні тулилися один до одного і сумно дивилися на всі боки.

– Морквина підніме їм настрій, – сказала Ханна Оскару, взяла його на руки і поставила передніми лапами на огорожу.

– Який ти важкий, Оскар! – зітхнула дівчинка. – Довго я не витримаю. Ти точно погладшав.

Вона показала коням моркву, і вони повільно підійшли до неї. Від радості Оскар завиляв хвостом і тягнувся до них мордочкою, поки вони жували.

– Дивись, щоб тебе не з’їли, – зі сміхом попередила Ханна і опустила цуценя на землю.

Вони з радістю спостерігали, як коні махають головами, чекаючи ще моркви. Нарешті коні відійшли.

– Час додому, – зітхнула Ханна. – Незабаром знову піде сніг.

Оскар зрозумів, що повертатися їй зовсім не хочеться, і з надією завиляв хвостом.

— Ну, може, ще трохи погуляємо, — невпевнено погодилася Ханна. – Поки виднося, нас ніхто не шукатиме.

Вона знову зітхнула, присіла і притиснула Оскара до грудей, раптово почувши себе самотньою. Але як тільки цуценя облизало їй лице, та так, що вона розреготалася, відпльовуючись, весь її сум як рукою зняло.

– Гаразд, швидко збігаємо в ліс, спустимося до струмка. Може він уже замерз!

Вони побігли стежкою, і Ханна по дорозі милувалася хвилями кришталево чистого снігу, що вкрив ліс. Дорога йшла крізь хащі, і вони весело мчали вперед, розкидаючи сніг. Дзвінкий гавкіт Оскара луною відгукувався в безлюдному лісі, і Ханна ганялася за ним між деревами.

Оскар був як ніколи щасливий. Вся його туга розвіялася, мов дим. Він тряс головою, гавкав, а коли цілі кучугури снігу, переливаючись, з глухим стукотом падали з дерева і кущів прямо на нього, знову заливався гавкотом.

Вони сіли відпочити на повалене дерево. Тут було дуже гарно, і струмок по краям вже почав покриватися льодом. Ханна зітхнула від щастя. Куди краще, ніж сидіти в задушливій хаті! Але вже час іти додому, скоро почне темніти. Дівчинка глянула на небо і з жахом зрозуміла, що сонце хоч і вийшло з-за хмар, але стоїть зовсім низько. Потягнулися довгі вечірні тіні. Вони гуляють довше, ніж вона думала. Ханна схопилася:

– Треба йти додому, Оскар! Вже пізно.

Оскар глянув на неї і невпевнено виляв хвостом, зрозумівши, що вона засмучена.

– Звідки ми прийшли? – Ханна розгублено озирнулася на всі боки. – Ось наші сліди навколо дерева. Решта завалило снігом. – Вона роздратовано струсила головою. – Дурниці! Не могли ж ми заблукати.

Дівчинка обійшла дерево у пошуках слідів. В який бік іти? У неї заколотилося серце, вона почала панікувати. Знову і знову Ханна дивилася на небо і бачила, що воно змінює колір на похмурий, нічний, темно-синій.

– Нам сюди. Здається, – невпевнено промовила дівчинка. – Ходімо, Оскаре!

Вона не помітила, що Оскар озирнувся, коли вони йшли. Цуценя задумливо принюхувалося до дерев і йшло за господинею. Чому вона пішла саме сюди?

– Ми не туди йдемо, – схвильовано сказала Ханна за кілька хвилин. – Ліс уже мав скінчитися. Треба повернутись.

Вони повернулися назад, зв’язуючи в снігу. Вийшовши до струмка, Ханна знову сіла на дерево, бо ноги її тремтіли від страху. Треба признатися: вона не знає дороги. Вони заблудилися.

Оскар незрозуміло глянув на Ханну. Вона плакала, і він не розумів, чому. Він притулився до її ніг, а вона погладила його по загривку.

– Я боюся, Оскаре. Мені холодно. Я хочу додому.

Оскар підстрибнув і завиляв хвостом. Він знає де дім. Він може відвести її туди. І це все, що вона хоче? Цуценя обережно потягло за повідець і тихенько заскавуліло. Ханна підвела голову, він загавкав і потягнув її за собою.

– Додому? – Запитала вона. – Ти можеш відвести мене додому, Оскар?

Оскар знову потяг за повідець, і Ханна, шкутильгаючи, пішла за ним. Стежка, яку він вибрав, нічим не відрізнялася від інших, але Оскар був абсолютно впевнений у своєму рішенні. Він часто зупинявся і принюхувався до кущів, виляв хвостом і вів далі.

Ханна з сумнівом оглядалася довкола, але Оскар точно знав, куди йде. Він біг уперед, і наприкінці стежки дівчинка побачила поле біля стайні.

– Оскар, ти маленька зірочка! – пробурмотіла вона, присівши поруч із цуценям і міцно обійнявши його. – Біжимо додому!

-Хоча… – вона запнулася, і плечі її опустилися, – куди вже спішити. Хіба щоб швидше зігрітися. Даремно я сподівалася, що нашої відсутності не помітять.

Вони попленталися повз школу, повернули на дорогу до будинку. Оскар відразу настовбурчив вуха, і Ханна зупинилася.

– Ханно! – крикнув хтось. – Ханно!

Здається, бабуся.

– Ханно! Ханно! – це вже тато.

Ханна пішла вперед – точніше, Оскар потяг її. Обидві бабусі, дідусь, тато, дядько Марк і навіть тітка Джесс стояли на дорозі і кликали її. Вони таки помітили, що її немає! Тато був дуже схвильований, і Ханна навіть уповільнила крок, раптом злякавшись, що її зараз лаятимуть.

– Ханно!

Тато кинувся до неї, підняв на руки і притис до себе:

– Де ти була?! Ми так хвилювалися, не знали, куди ти пішла!

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Сподобався твір? Залиш оцінку!

0 / 5. Оцінили: 0

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Щенок Оскар или Секрет счастливого Рождества“
Холли Вебб
Видавництво: “Форс Україна”

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: