TOU

Цуценя Оскар, або секрет щасливого Різдва

Голлі Веб

Розділ шостий

Оскар вибіг у хол, принюхався до вхідних дверей, посидів на порозі кілька хвилин. Знову побіг на кухню попити води.

Де всі? Мама спочатку, як завжди, погуляла із Заком, а потім повернулася і випила чаю. Задзвонив телефон, і Оскар прокинувся. Він підвівся з подушки, впевнений, що його зараз погодують. Якщо підійти до мами та повиляти хвостом, вона дасть йому їжі.

Але вона, поговоривши телефоном, кинула слухавку з такою силою, що та злетіла з важеля. Мама не звернула на це уваги – вона кинулася до дверей і мало не спіткнулася об Оскара. Не вибачившись, не погладила і навіть не крикнувши, щоб не крутився під ногами, вона вилетіла з дому без пальта і кудись помчала машиною.

З того часу її все немає. Ханна мала повернутися зі школи. А Зак? Йому теж час бути вдома, хіба ні? Та й тато у цей час зазвичай повертається з роботи. Оскарові не подобалося так довго бути одному, а ще він все більше відчував голод. Щеня знову пройшлося по холу, опустивши хвіст, і раптом почув кроки. Оскар одразу підбадьорився.

Але це були повільні та важкі кроки. Ханна зазвичай підбігала до дверей весело та швидко. Оскар відійшов від дверей і занервував.

Двері відчинилися. У хату зайшла бабуся, а слідом за нею Ханна, тягнучи за собою крила від костюма.

Ханна була дуже засмучена, і хоч і обняла Оскара, але зовсім не так, як завжди. Вона міцно притиснула його до себе, і він одразу відчув, як неспокійно б’ється серце дівчинки. Оскар притулився до неї носом, питаючи, що сталося.

– Мама тебе годувала? – Запитала Ханна, зазирнувши йому в очі. – Бідолашний Оскар, ти, мабуть, голодний як вовк. Ідемо.

Вона насипала корму і дістала з полиці ласощі – спеціальне собаче печиво. Оскар з вдячністю підбіг до миски, але голод кудись зник. Щось трапилося, здогадався він і страшенно засмутився, що Ханна прийшла додому в такому настрої. Цуценя не могло спокійно всидіти на місці. Щось не так.

Поївши, він заліз на диван і ліг між Ханною і бабусею. Вони увімкнули телевізор, але не могли зосередитися на жодній передачі. Час минав, і Оскар заснув на дивані поруч із Ханною.

Прокинувся він через те, що хтось грюкнув дверима машини. Оскар загавкав, і Ханна з бабусею теж прокинулися.

– Тату! – Ханна кинулась у хол. – Що трапилося?! Як Зак? Де він? Де мама?

Батько виглядав дуже стомленим.

– Бабуся сказала тобі, що він упав у дитячому садку з гімнастичної стінки?

Ханна кивнула. Бабуся їй все розповіла після вистави.

– Він розбив голову. Шість швів наклали, уявляєш? На ніч він залишиться у лікарні – рана на голові велика. Мама з ним.

Тато втомлено опустився на сходи і зняв черевики:

– Ханно, люба, мені шкода, що ми пропустили твій виступ. Я так довго чекав на цю виставу! Ми ж не знали, наскільки серйозна рана у Зака. Мамі зателефонували і сказали, що його відвезли до лікарні «Швидкої».

У Ханни перехопило подих. Схоже, справа серйозна.

– Він видужає? – Запитала вона з тривогою.

– Так, лікарі кажуть, що все буде добре.

Батько спробував сказати це з натхненням, але нічого, крім утоми в його голосі, не почулося.

– А зараз давайте по чашці гарячого шоколаду – і спати.

Бабуся залишилася в них, і вранці було незвично снідати з нею, без мами та Зака. Бабуся відвела Ханну до школи, а тато пообіцяв, що коли дочка повернеться зі школи, мама і Зак вже будуть вдома.

Мама зустріла Ханну після уроків, але Зака поряд із нею не було. Вона міцно обійняла дочку.

– Де Зак? Він залишився у лікарні?

– Все гаразд, люба, – відповіла мама, заперечливо похитавши головою. – Він удома з бабусею. Приходить до себе. За кілька днів буде гаразд, але шрам, швидше за все, залишиться. Ханно, я зараз розмовляла з місіс Джеймс. Вона пообіцяла записати для нас диск зі спектаклем. Я так шкодую, що ми не бачили тебе на сцені! Як все пройшло? Тобі сподобалося?

Ханна кивнула. Не час зараз розповідати про радісні події, до того ж вона всю виставу боялася, що з рідними щось трапилося.

– Я жодного разу не забула тексту, – нарешті сказала дівчинка.

Мама знову міцно обняла її, і Ханна зрозуміла, що вона про все здогадалася.

– Мам, ти не могла вчинити по-іншому. Я не образилася, чесне слово.

– Все одно ми тебе підвели, – зітхнула мама.

– Я цього не відчула, – твердо сказала Ханна. В глибині душі вона, звісно, шкодувала, що батьків не було на виставі. Але побачивши вдома Зака із забинтованою головою, вона забула про все. Ханна весь вечір просиділа з братом і навіть подивилася разом із ним передачу про гоночні машини, які терпіти не могла. Оскар лежав поруч, і вони разом гладили його.

Вистава залишилася в минулому, попереду були різдвяні канікули. Тепер у Ханни точно буде багато часу для Оскара. Вона хотіла, щоб цуценя запам’ятало своє перше в житті Різдво, і мріяла, що вони багато гулятимуть і, може Люсі гулятиме разом з ними. А потім вони сидітимуть на дивані і дивитимуться хороші фільми, які завжди показують на свята. А якщо вийде, то вони разом із Оскаром подивляться «Сто один далматинець»!

Відчуття свята додала погода: випав сніг. Першого ж дня канікул Ханна прокинулася і побачила, що вулицю засинає білий порошок, наче хтось вирішив прикрасити пиріг цукровою пудрою. Снігопад тривав і уночі. Судячи з прогнозів, така погода буде на все Різдво.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Сподобався твір? Залиш оцінку!

0 / 5. Оцінили: 0

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Щенок Оскар или Секрет счастливого Рождества“
Холли Вебб
Видавництво: “Форс Україна”

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: