TOU

Безлад-Загубишко

Олена Кукуєвицька

Жив-був на світі маленький гномик Мік. В усьому він був хороший, та була у Міка погана звичка – він дуже не любив прибирати свої речі та іграшки. Так вони й лежали, розкидані по всій кімнаті.

Якось Мік збирався пограти у футбол, та ніяк не міг відшукати свій м’яч та кросівки, адже минулого разу кинув їх, де попало. Раптом на стільці між речей щось заворушилося.

– Що це? – налякано запитав гном Мік.

– Це я, Безлад-Загубишко. Чого це ти, сусіде, мене не впізнаєш, я давно живу у твоїй кімнаті.

На Міка дивилося дивне створіння, в якого тулуб та голова були створені з переплутаних між собою штанців, кофтинок та шкарпеток.

Безлад-Загубишко розповів Міку, що тут, в кімнаті, є двері в його оселю, але він їх загубив через безлад.

– Я завжди оселяюся в помешканнях, де господарі не наводять лад в своїх речах. Наприклад, у такій, як твоя. Мені так смішно дивитися, як ти спочатку розкидаєш свої речі, а потім губиш їх та довго шукаєш! – зареготав Безлад-Загубишко. Іноді я сам заради розваги перекладаю твої речі – все одно не помітиш!

Безлад- Загубишко розповів гному, що чим більше безладу буде у кімнаті, тим більшим та сильнішим він стане, і тим менше місця залишиться для самого Міка.

– Однак зараз зі мною сталася неприємність: у твоєму безладі я загубив вхід до власної оселі, – пояснив Безлад- Загубишко.

– Спробую допомогти тобі його знайти, – пообіцяв Мік. Він зрозумів, що треба швидше позбутися такого сусіда.

Гном почав збирати свої речі зі стільців та підлоги. Чисті він складав до шафи, а брудні – до пральної машинки. Також він перебрав розкидані іграшки, викинувши поламані. Безлад-Загубишко розгублено дивився на Міка: з одного боку, він хотів знайти вхід до свого дому, але переживав: а раптом Мік тепер завжди буде прибирати за собою.

Коли Мік закінчив роботу, в його кімнаті стало затишно та просторо – більше жодного безладу. Гному це дуже сподобалося.

– То що, бачиш вхід до свого дому? – запитав гном у свого гостя. Але того й слід розтанув.

«Мабуть, таки знайшов», – зрадів Мік та вирішив, що тепер зробить все, щоб більше не мати поруч такого сусіда. Віднині в оселі Міка завжди порядок. А Безлад-Загубишко загубив дорогу до його кімнати і тепер шукає іншу оселю, де розкидані речі та іграшки. Це, часом, не у тебе?

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 5

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: