TOU

Борей і Оріфія

Міфи та легенди Стародавньої Греції

Грізний Борей, бог невгамовного, бурхливого північного вітру. Несамовитий, носиться він над землями і морями, спричиняючи польотом своїм всеруйнуючі бурі. Побачив раз Борей, пролітаючи над Аттикою, дочку Ерехтея, Оріфію, і покохав її.

Благав Борей Оріфію стати йому дружиною і дозволити йому понести її з собою в своє царство на далеку північ. Не згоджувалась Оріфія, боялась вона грізного, суворого бога. Відмовив Бореєві і батько Оріфії, Ерехтей. Не допомагали ніякі просьби, ніякі благання Борея. Розгнівався грізний бог і вигукнув:

— Я заслужив сам на таке приниження! Я забув про мою грізну, шалену силу! Хіба личить мені смиренно благати когось? Лише силою повинен я діяти! Я жену по небу грозові хмари, я здіймаю на морі, мов гори, хвилі, я з корінням вириваю, як сухі билинки, вікові дуби, я бичую градом землю і в твердий, мов камінь, лід перетворюю воду — і я благаю, немов безсилий смертний.

Коли я несусь у несамовитому польоті над землею, вся земля хитається, і здригається навіть підземне царство Аїда. І я благаю Ерехтея, неначе я його слуга. Я повинен не благати віддати мені за дружину Оріфію, а відняти її силою!

Махнув Борей своїми могутніми крилами. Буря забушувала по всій землі. Немов очерет, захитались вікові ліси, грізно заходили по морю вкриті піною вали, темні хмари заволокли все небо. Вище гір розпростерся темний плащ Борея, і віяло від нього страшним холодом півночі.

Все руйнуючи на своєму шляху, понісся Борей в Афіни, схопив Оріфію, піднявся й полетів з нею до

себе на північ.

Там стала Оріфія дружиною Борея. Вона народила йому двох синів-близнят, Зета і Калаїда. Обидва вони були крилатими, як і їх батько. Великими героями були сини Борея, обидва вони брали участь у поході аргонавтів по золоте руно в Колхіду і здійснили багато великих подвигів.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

0 / 5. Оцінили: 0

Поки немає оцінок...

Кун М. А. — “Легенди і міфи стародавньої Греції”
“Фоліо”, Харків, 2008

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: