Будиночок № 7

Казки Юрія Винничука

В одному садку пiд кущами жасмину семеро братiв-слимакiв побудували собi будиночок, а що вiн був у такому глухому кутi й нелегко було його вiдшукати, вони й почепили над дверима № 7.

Семеро братiв-слимакiв дуже пишалися своєю домiвкою i, щоби вона виглядала привабливiшою, оздобили ii з усiх бокiв рiзними вiзерунками та прикрасами. За шиби iм правили трояндовi пелюстки, а за флюгер – засушений метелик, почеплений на шпичку. Бiля дверей слимачки повiсили калатальце з квiтки синього дзвоника.

Якось до них завiтав Комар-листоноша i передав запрошення на збiр усiх мешканцiв саду. Цей збiр призначено було на завтрашнiй вечiр, i щоб не запiзнитися, семеро братiв-слимакiв одразу почали збиратися в дорогу. Вирушили вони ще завидна, повзли довго i дуже повiльно, зрештою, як i всi слимаки. В дорозi iх застала нiч i гроза. Вдарив такий могутнiй грiм i блиснула така слiпуча блискавка, що слимаки затремтiли вiд жаху. Жоден з них, скiльки живе, не бачив ще такоi страшноi грози.

Переляканi мандрiвники кинулися шукати якоi-небудь криiвки, та спробуй ii знайти у такiй темрявi, та ще при такiй зливi. На щастя, котрийсь зi слимакiв луснувся головою об щось тверде i при свiтлi блискавки побачив чиюсь хатину. Семеро братiв-слимакiв кинулися до дверей i почали стукати й проситися, аби iх господарi пустили переночувати. Вони навiть калатали у дзвiночок бiля дверей, але у вiкнах було темно, як i ранiше, нiхто не йшов вiдчиняти дверi. Забилися вони тодi пiд сходи, що вели на ганок, i так перебули цю страшну нiч. Жоден з них навiть ока не склепив, бо грiм так лускав немилосердно, що слимачки тiльки йойкали.

Над ранок гроза стихла, небо прояснiло, i слимаки повилазили з-пiд сходiв. Яке ж було iхне здивування, коли вони впiзнали свою власну домiвку. Виходить, що вони, заблукавши, крутилися весь час неподалiк.

– От i чудово, – сказав один з братiв. – Я з самого початку не дуже хотiв iти на той збiр. Це ж так далеко! Давайте краще замалюємо номер нашого будиночка, щоб нiхто нiколи не турбував нас жодними запрошеннями.

Так вони й зробили. Узяли червону фарбу i замалювали № 7. Потiм ще й замаскували стежечку, що вела до будиночка, i подалися вiдсипатися пiсля грозовоi ночi.

Вiдтодi семеро братiв-слимакiв уже нiколи не вiдлучалися десь далеко вiд своеi домiвки. Та iх нiхто вже й не запрошував.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.3 / 5. Оцінили: 8

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Казки веселі і сумні”
Юрій Винничук
Видавництво: “Фоліо”
м. Харків, 2017

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: