TOU

Чарівний годинник

Вацлав Чтвртек

У лісі на галявині стояв маленький будиночок, а в ньому жили два маленьких лісових чоловічки. Того, який спить під червоно-білою периною, звати Кржемелик, а того, який спить під синьо-білою периною, звуть Вахмурка.

Але можна розрізняти їх і по-іншому. З двох чоловічків Кржемелик був самий тоненький, а Вахмурка самим товстим.

У них в будиночку висів на стіні і цокав годинник. Але з однією стрілкою. А на циферблаті були написані такі слова: «ЛІТО», «ОСІНЬ», «ЗИМА», «ВЕСНА».

Одного разу, коли єдина стрілка підійшла до позначки «ВЕСНА», Кржемелик сів на своєму ліжечку і сказав:

– Вахмурко, вставай.

– Не хочеться, – голосно позіхнув Вахмурка, натягуючи синьо-білу перину собі на голову.

Кржемелик відкрив вікно і подивився на лісову галявину.

– Уже весна! – радісно сказав він.

– А хто в цьому винен? – пробурчав Вахмурка. – Ось цей годинник винен.

– А в лісі так добре! – радів Кржемелик.

– Не вмовляй. Ні за що не встану, поки добре не потягнуся, – відповів Вахмурка і почав потягатися.

Він потягався і потягався, і так довго потягався, що ненароком зачепив єдину стрілку годинника. Вона захиталася, вона закрутилася, і в кімнаті самі по собі стали чергуватися весна, літо, осінь і зима. А в лісі на галявині то сонечко світило, то сніг падав, то гроза гриміла і вітер дув.

– Ну, який же ти незграбний! – обурився Кржемелик.

А в кімнаті в цю хвилину стало так холодно, що єдина стрілка замерзла і перестала рухатися. Кржемелик миттєво сховався під перину, а Вахмурка не встиг, і у нього почалася жахлива, прямо-таки страшна нежить. Він пчихнув, ніби вистрілив з рушниці, знову пчихнув, ледь встигнувши сказати: «Він в усьому винен! Він … »

Тут Вахмурка зірвав зі стіни годинник і жбурнув його у вікно, в сніговий замет. Кржемелик дуже злякався.

– Тепер він точно зламається, і на всьому світі буде завжди тільки зима!

Вахмурка хотів на це що-небудь відповісти, але у нього почався неймовірний пчих. Навіть будиночок затремтів і сніг почав падати з даху. Неначе хтось стріляв з рушниці. Бах-бабах!

Відважний Кржемелик вискочив з будиночку. Він шукав в заметі годинник, але його ніде не було. Напевно, годинник образився і покотився по снігу, прямо в ліс. Кржемелик покликав тихенько і лагідно: «Тік-так, тік-так, тік-так …»

І що ви думаєте, годинник раптом відгукнулися звідкись зверху: «Тік-так, тік-так». Кржемелик подивився на високе дерево, а там на гілці сидить пугач Сіре Вушко, тримає в лапах годинник і дивиться на нього, як на свою кохану жінку Сову.

– Поверни, будь ласка, нам годинник, – попросив Кржемелик.

– Ти внизу, а я на верху, не можу я тобі його повернути, – прогримів пугач. А сам годинником милується.

– Це наш годинник, – вмовляє Кржемелик.

– Хто його тримає, тому він і належить, – відповів пугач.

– Ти не вмієш з ними обходитися!

– Вмію, – гримнув пугач і почав крутити стрілку в другий бік. Задом-наперед. І тоді почалося незвичайне. Зима змінилася осінню, осінь літом, літо весною. Потім знову зима, осінь, літо, весна. І знову зима, осінь, літо, весна. Все навпаки.

Сніг летів назад в хмари, торішнє листя піднімалося на дерева,  за мить зеленіло, потім перетворювалося на бруньки. Птахи летіли хвостиками вперед, вони ставали пташенятами, сідали на гнізда, а потім зникали в яєчних шкарлупках. Сонце бігло по небу в зворотньому  напрямку. Дощ вилітав з трави до сонця.

– Тебе неможливо умовити, – розсердився Кржемелик. – Ти нікого не слухаєш!

– І не послухаю, – гримнув пугач Сіре Вушко.

Тоді Кржемелик повернувся в будиночок за Вахмурком, витягнув його з ліжка і направив носом прямісінько в сторону пугача. Вахмурка хвилиночку втягував в себе повітря, а потім три рази пчихнув голосно-голосно, ніби вистрілив з рушниці.

Пугач від переляку впустив годинник. Кржемелик підхопив його і приніс додому. Він повісив годинник на стіну і запустив його так, щоб пори року не перескакували з п’ятого на десяте.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.6 / 5. Оцінили: 10

Поки немає оцінок...

Джерело:

Кржемелик и Вахмурка

Вацлав Чтвртек

Видавництво: ” Махаон ” 2018 р.

 

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: