ukraine

Друзі! Ми щиро надіємось що у цей надзвичайно важкий час для нашої країни казки допоможуть вам хоч трішки перемкнутись та відпочити.

Віримо в наших воїнів! Віримо в нашу перемогу! Слава Україні!

Чому у лелеки на спині чорна латка

Литовські народні казки

У давні-давні часи, через деякий час після створення світу, почали люди скаржитися Богу: мовляв, змії і всякі гадюки нікому не потрібні, мовляв, багато хто з них жалять, і від них чимало народу помирає. Вислухав Бог людей, зібрав в мішок всіх змій, жаб та інших гадів, а так як самому йому було ніколи , – він в той час піч розпалював, – покликав Бог лелеку, дав йому мішок і каже:

– Віднеси і закинь цей мішок в море-океан, тільки дивись не розв’язуй!

Завдав лелека мішок на плечі і поніс. Зупинився перепочити, і захотілося йому подивитися, що в мішку. Тільки звідти змія виповзла. Взявся лелека ловити її, а в цей час і інші гади повилазили з мішка і поховалися в болоті. Повернувся лелека до мішка, глянув, а він вже пустий.

Засмутився лелека і, повернувшись до Бога, розповів, як все було. А Бог все ще піч розпалював. Почув, що лелека його повеління не виконав Не послухав, та так розсердився, що схопив головешку і бац лелеку по спині. З того часу і залишилася у того на спині чорна мітка.

Лелеці не до душі ця чорна латка на спині. До сих пір пам’ятає, за що вона йому дісталася, і не терпить змій і жаб: як попадається йому гад який, тут же схопить і проковтне.

Подобається!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.8 / 5. Оцінили: 5

Поки немає оцінок...

Джерело:

“Королева Лебідь”

Литовські народні казки – збірка

Видавництво “Вітуріс”, Вільнюс, 1965 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: