TOU

Даг, Дага і троль з Небесної гори

Харальд Остенсон

Коли Даг і Дага залишилися сиротами, вони думали, що загинуть з голоду. Сусіди жаліли їх, але теж вважали, що навряд чи діти впораються зі злиднями. Однак, коли горе від втрати батьків притупилося, виявилося, що Даг і Дага цілком можуть жити самостійно у своїй лісовій хатинці.

Діти старанно доглядали за козами, і ті давали їм молоко. Вони збирали в лісі гриби і ягоди, які Даг обмінював на борошно. Хоча Дага була зовсім малою, вона вміла пекти хліб і варити кашу майже так само добре, як колись їх мама. Даг ж прекрасно справлявся з цибулею, як їх батько. Хлопчик полював і частенько приносив додому то зайця, то глухаря, а одного разу зумів навіть підстрелити косулю. Так що діти не голодували.

Йшли роки, і брат з сестрою так і жили в лісовій хатинці, у всьому допомагаючи один одному.

Одного разу Даг пішов на полювання і не повернувся. Дага чекала його цілу ніч, але брата все не було. Вранці вона вирішила відправитися на пошуки. Вона погано уявляла собі, куди Даг попрямував, тому просто йшла навмання.

Опівдні Дага підійшла до куща шипшини. Раптом вона голосно скрикнула з радості — в глибині куща, на колючих гілках висів капелюх з пером! Значить, її брат десь тут! Дага кинулася туди і помітила в зарослях лук і сагайдак для стріл. Брата ж ніде не було видно. Шипшина росла настільки густо, що крізь неї неможливо було пробратися. Як дізнатися, чи є там, в зарослях, її брат? «Мені ніяк не проникнути всередину без сокири, — подумала Дага, марно намагаючись продертися крізь хащі, — спочатку потрібно вирубати шипшину!» Вона збігала додому за сокирою і почала вирубувати кущі, але справа ця виявилася важкою, і коли вона нарешті добралася до речей брата, настав пізній вечір. Довелося Дазі повернутися додому.

На наступний ранок Дага піднялася рано. Вона випустила кіз пастися, зібрала трохи їжі, взяла з собою вузлик і пішла за допомогою до сусідів.

Сусіди жили досить далеко, вони ласкаво зустріли втомлену дівчину, нагодували-напоїли, але категорично відмовилися допомагати в пошуках брата.

— Якщо з ним сталося щось недобре, то хіба ти зможеш допомогти йому? — вмовляли вони Дагу. — Краще забудь про нього і залишайся служити у нас. Тоді у тебе буде і будинок, і хліб, і жити ти будеш в достатку. А якщо ти підеш шукати брата, то, швидше за все, загинеш.

Дага розуміла, скільки небезпек вона зустріне на своєму шляху, але залишити брата напризволяще не могла. Вона попрощалася з сусідами і вирушила в дорогу.

Дага йшла через дрімучі ліси і високі гори. Часто вона так втомлювалася, що у неї підкошувалися ноги, але, трохи відпочивши, вона вставала і йшла далі. Кілька ночей вона провела на моху під деревом і дуже боялася, що дикі звірі розірвуть її на частини. Але ніхто не чіпав дівчину, і ніяких звірів вона не зустріла. А знаєте чому? Справа в тому, що Дага була не так самотня, як думала.

Якби вона частіше озиралася на всі боки, то помітила б, що за нею невідступно хтось йшов слідом від самого будинку! Це був крихітний чоловічок з зморшкуватим обличчям — не хто інший, як домовик [1]. Коли Дага спала, він сидів поруч і спостерігав, щоб вовк, ведмідь чи інший звір не заподіяв їй шкоди. Якщо ж дикі звірі все-таки підбиралися до дівчини, домовик дивився на них таким злим поглядом, що ті негайно тікали геть.

Одного ранку Дага присіла відпочити на горбочок покритий мохом. Ліс навколо був прекрасний, крізь крони сосен так яскраво світило сонце, що дівчинка могла б відчути себе щасливою, якби не сум, що стискав їй серце.

Раптом почувся собачий гавкіт і звуки ріжків, і незабаром перед Дагою з’явився прекрасний принц в ошатному мисливському костюмі. Він зупинився як вкопаний, повернувся до своєї свити, яка як раз надійшла, і вигукнув:

— Подивіться, яка прекрасна лісова принцеса! Вона стане моєю нареченою. Їдьте швидше в мисливський замок за ношами, а потім доставте принцесу в мій замок!

Дага впала перед принцом на коліна і почала благати його:

— Милий принц! Відпусти мене! Я шукаю брата! [2] Він потрапив в біду. Я не можу стати твоєю нареченою, тому що я не лісова принцеса, а бідна сирота, дочка лісника.

Але принц відповів:

— Буде так, як я сказав! А твого брата стануть шукати мої слуги.

Тут якраз прибули слуги з ношами і Дагу доставили до палацу, не питаючи, чи хоче вона цього чи ні.

Дівчину привели в покої, і за наказом принца фрейліни одягнули її в прекрасне біле плаття. Принц одягнув на Дагу корону з чистого золота і прикрасив її руки золотими кільцями. Він повів дівчину в чудовий зал, де вже зібралися численні знатні пані та панове. І весь вечір Дага повинна була сидіти поруч з принцом, а він віддавав їй почесті, як справжній принцесі. Але Дагу все це не радувало.

Коли прийом закінчився, дівчина вирушила в свою спальню. У темряві біля її покоїв стояли два охоронці і Дага мимоволі почула їх розмову.

— Ти можеш собі уявити, сімох наших товаришів відправили шукати чужоземного мисливця, який зник в лісі, — сказав один.

— Так, я знаю, — відповів інший, — але друзі сказали, що думають просто погуляти де-небудь поблизу кілька днів і повеселитися, а потім повернутися додому і сказати, що нікого не знайшли.

Сторінки: 1 2 3

Сподобався твір? Залиш оцінку!

3.8 / 5. Оцінили: 4

Поки немає оцінок...

Джерело:
Вперше опубліковано: Åhlén & Åkerlunds förlag, Stockholm, Sweden
“Серед ельфів і тролів”
Видавництво — “Издательский Дом Мещерякова”, 2019
переклад з шведської на російську — О. А. Лозовская
Переклад на українську — Tales.org.ua

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: