ukraine

Друзі! Ми щиро надіємось що у цей надзвичайно важкий час для нашої країни казки допоможуть вам хоч трішки перемкнутись та відпочити.

Віримо в наших воїнів! Віримо в нашу перемогу! Слава Україні!

Діти в гаю

Костянтин Ушинський

Двоє дітей, брат і сестра, відправилися в школу.

Вони повинні були проходити повз прекрасною тінисті гаї. На дорозі було жарко і порошно, а в гаю прохолодно і весело.

– Знаєш що? – сказав брат сестрі. – В школу ми ще встигнемо. У школі тепер і душно і нудно, а у гаю, повинно бути дуже весело. Послухай, як там кричать пташки! А білок, білок скільки стрибає по гілках! Чи Не піти нам туди, сестра?

Сестрі сподобалось пропозицію брата. Діти кинули азбуки в траву, взялися за руки і зникли між зеленими кущами, під кучерявим берізками.

У гаю, точно, було весело і гамірно. Пташки перепархивали безупинно, співали і кричали; білки стрибали по гілках; комахи метушилися в траві.

Насамперед діти побачили золотого жучка.

– Пограй-но з нами, – сказали діти жука.

– З задоволенням би, – відповідав жук, – але у мене немає часу: я повинен добути собі обід.

– Пограй з нами, – сказали діти жовтої волохатої бджолі.

– Колись мені грати з вами, – відповідала бджілка, – мені потрібно збирати мед.

– А ти пограєш з нами? – запитали діти у мурашки.

Але мурашки ніколи було їх слухати: він тягнув соломинку втричі більше себе і поспішав будувати своє хитре житло.

Діти звернулися до білку, пропонуючи їй також пограти з ними; але білка махнула пухнастим хвостом і відповідала, що вона повинна запастися горіхами на зиму.

Голуб сказав:

– Строю гніздо для своїх маленьких діток.

Сіренький зайчик біг до струмка умити свою мордочку. Білому квітці суниці також ніколи було займатися дітьми. Він користувався чудовою погодою і поспішав приготувати до строку свою соковиту, смачну ягоду.

Дітям стало нудно, бо всі були зайняті своєю справою і ніхто не хотів грати з ними. Вони підбігли до струмка. Дзюркочучи по камінню, пробігав струмок через гай.

– Тобі вже, вірно, нема чого робити? – сказали йому діти. – Пограй з нами!

– Як! Мені нема чого робити? – прожурчал сердито струмок. – Ах ви, ледачі діти! Подивіться на мене: я працюю вдень і вночі і не знаю ні хвилини спокою. Хіба не я співаю людей і тварин? Хто ж, крім мене, миє білизна, крутить млинові колеса, носить човни і гасить пожежі? О, у мене стільки роботи, що голова йде обертом! – додав струмок і почав дзюрчати по камінню.

Дітям стало ще нудніше, і вони подумали, що їм краще було б піти спочатку в школу, а потім вже, ідучи зі школи, зайти в гай. Але в цей самий час хлопчик помітив на зеленій гілці крихітну красиву вільшанку. Вона сиділа, здавалося, дуже спокійно і від нічого робити насвистувати превеселую пісеньку.

– Ей ти, веселий заспівувач! – закричав малинівці хлопчик. – Тобі-то вже, здається, рівно нічого робити; пограй з нами.

– Як, – просвистала ображена вільшанка, – мені нема чого робити? Та хіба я цілий день не ловила мошок, щоб нагодувати моїх крихіток? Я так втомилася, що не можу підняти крил; та й тепер убаюкиваю пісенькою моїх милих діток. А ви що робили сьогодні, маленькі лінивці? В школу не пішли, нічого не вивчили, бігаєте по гаю, та ще заважаєте іншим справу робити. Ідіть-но краще, куди вас послали, і пам’ятайте, що тільки тому приємно відпочити і пограти, хто попрацював і зробив все, що зобов’язаний був зробити.

Дітям стало соромно: вони пішли в школу і хоча прийшли пізно, але вчилися старанно.

Подобається!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 2

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: