ukraine

Друзі! Ми щиро надіємось що у цей надзвичайно важкий час для нашої країни казки допоможуть вам хоч трішки перемкнутись та відпочити.

Віримо в наших воїнів! Віримо в нашу перемогу!Слава Україні!

Дівчинка з квітучим волоссям

Казки Ельзи Бесков

Жила-була у світі маленька пастушка. Звали її Малін, але всі в окрузі називали її Блуммелін, що означає Ліна-Любоквітка, тому що вона без пам’яті любила квіти і, повертаючись з глухої лісової хащі з чередою корів, завжди приносила з собою гарний букетик лісових квітів. Маленька пастушка любила своїх корів, і їй було добре у великому мовчазному лісі. Лише одна телиця на ім’я Бленда завдавала їй багато клопоту. Бленда, як і Малін, була без пам’яті від квітів, але це виявлялося дуже дивно. Вона по-дурному хапала будь-які квіти, які зустрічалися їй на дорозі. Малін тільки й робила, що вічно відганяла Бленду від усіх квітучих лісових пагорбів.

Якось, незадовго до полудня, Малін привела корів на сонячну галявину, і там вони паслися, сонно жуючи траву і насолоджуючись обіднім спокоєм. Малін лягла на  лісове мохове покривало, щоб теж трохи подрімати, але її розбудив слабкий жалібний вигук. Озирнувшись, дівчинка побачила, що Бленда пасеться біля якогось пагорба, порослого білими квітами.

Малін швидко схопилася на ноги і прогнала теличку. Але тут на превеликий подив вона побачила маленьку фею, яка, обхопивши голову руками, сиділа на горбку і гірко плакала.

— Теля смикало тебе за волосся? – Запитала Малін.

— Так, воно вирвала майже всі квіти з мого волосся, — поскаржилася фея і витрусила кілька пасм зі стеблами зі свого довгого волосся.

І в ту ж мить засміялася і підвела голову.

— Але це не страшно! – сказала вона. — Незабаром у волоссі виростуть нові квіточки. Ось уже й нові стеблинки з листям!

І тут Малін на превеликий свій подив побачила, що волосся феї і справді цвіло. З того боку, де паслася корова, виднілися тільки стеблинки, а все інше волосся було обплутане, наче хмарою, дрібними, білими, запашними квітами, схожими на малесенькі айстри.

— Твоє волосся цвіте? – Запитала Малін.

– Як бачиш, – відповіла фея. — Це чудово! Дякую, що врятувала мене від корови. Я примудрилася заснути на цьому горбку, тому що протанцювала безперервно всю ніч. Якби не ти, то корова, може, з’їла б і мене!

Малін здивовано дивилася на фею. Нікого красивішого вона ніколи не бачила!

– Як тебе звати? — спитала вона.

— Вітблумма — Білоквітка, — відповіла фея. — Але тепер на подяку за мій порятунок ти маєш загадати якесь бажання. Тільки швидше, мені час йти!

— Хочу, щоб моє волосся цвіло точнісінько, як у тебе, — сказала Малін.

– Гарне побажання, – сказала фея. І, кивнувши головою, зникла, наче білий промінець у лісовій темряві.

Малін задумливо дивилася їй услід. І раптом голова у неї закрутилася від радості. Вона почула, як весело потріскує коріння її волосся, і не встигла схаменутися, як волосся її вже вкрилося квітами.

— Я цвіту, я цвіту, — співала вона, танцюючи на моховому лісовому ґрунті. А квітуче волосся білою хмаринкою вже огортало голову дівчинки.

Але тут, бризкаючи на ходу, примчала Бленда і тицьнулася мордою у волосся Малін.

Дівчинка злякано й квапливо відігнала корову. Щоб тримати Бленду на відстані, вона вирізала собі дерев’яний ціпок.

Коли того вечора Малін, весела і горда, поверталася з коровами додому і вечірнє сонце висвітлювало квіти в її волоссі, люди витріщалися на неї, думаючи, що Ліна-Любоквітка зовсім не в своєму розумі і вирядилася як опудало, прикрасивши волосся квітами. А її господиня — селянка — одразу веліла їй витягти все це сміття з волосся, щоб бути, як усі люди.

– Не можу, – сказала Малін. — Це моє власне волосся цвіте.

Господиня думала спочатку, що пастушка жартує, і спробувала струсити квіти з її волосся. Але побачивши, що дівчинка сказала правду, злякано попросила Малін розповісти, що сталося.

Малін з радістю розповіла їй про все. Вона не могла зупинитися, розписуючи, наскільки прекрасна була маленька фея, яка сиділа на порослому мохом горбку і плакала.

Але селянка злякалася ще дужче.

— Невже ти не розумієш, що тебе зачарували? — спитала вона. — І ти вже, мабуть, зовсім з розуму вижила, якщо побажала собі таку дурість! Від цього квітучого волосся у тебе будуть одні неприємності.

З цими словами господиня взяла величезні ножиці, одразу зістригла кілька пасм з гарними білими квіточками і кинула їх у вогонь. Потім причесала мокрим гребінцем волосся, що залишилося на голові, і заплела його в дві коротенькі тугі косички.

— Ну ось тепер ти виглядаєш, як усі люди, — сказала вона. — І нікому, будь ласка, не розповідай, ​​що сталося з тобою у лісі.

Позбувшись свого квітучого волосся, маленька пастушка плакала весь вечір, поки не заснула.

А коли прокинулася вдосвіта, то відчула таку ж дивну радість, як і напередодні. Вся її крихітна комірка пахла лісовими квітами. Подивившись в уламок люстерка, що висіло на стіні, Малін побачила, що волосся її знову квітне. Косички вночі розпустилися, і ніби справжній вінок із білих айстр і маленьких, ніжних світло-голубих дзвіночків огорнув її голову.

“На цей раз ніхто вже не зріже мені волосся”, – подумала Малін.

І, перш ніж вийти на кухню, вона взяла велику картату хустку і пов’язала нею голову.

– Ну от і добре, – сказала її господиня. – Тепер у тебе цілком розумний вигляд!

Але Малін, як тільки зайшла зі своєю чередою далеко-далеко в лісову хащу, відразу зняла хустку і струснула волоссям, щоб дати квітам подихати та насолодитися повітрям і сонячним світлом.

Сторінки: 1 2 3 4 5

Подобається!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.7 / 5. Оцінили: 23

Поки немає оцінок...

Джерело:

“Девочка с цветущими волосами“

Эльза Бесков

Сборник – “Сказки скандинавских писателей”

Видаництво: “Лениздат“, 1990 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: