TOU

Есак і Гесперія

Міфи та легенди Стародавньої Греції

Есак був сином царя Трої, Пріама, братом великого героя Гектора. Його породила на схилах лісистої Іди прекрасна німфа Алексіроя, дочка річкового бога Граніка. Вирісши в горах, не любив Есак міста і уникав жити в розкішному палаці батька свого Пріама. Він любив самотність гір і тінистих лісів, любив простір полів.

Рідко показувався Есак у Трої і в раді троянців. Незважаючи на відлюдне життя Есака, вдачею своєю він не був дикий і грубий; він був привітливий, а серце його було доступне почуттю любові. Часто зустрічав юний син Пріама в лісах і полях прекрасну німфу Гесперію. Палко любив він її. Ховалася німфа, як тільки побачить Есака.

Одного разу застав на березі ріки Кебрену Есак красуню Гесперію в той час, коли вона сушила на сонці своє пишне волосся. Побачила німфа юнака, злякалась і кинулася

втікати від нього. Погнався за нею Есак.

Раптом змія, що сховалася у траві, вжалила німфу в ногу, і отрута зміїних зубів залишилась у рані. Разом з життям скінчилася втеча. Впала на руки Есака, що підбіг, Гесперія. Обнявши померлу, збожеволівши з горя, вигукнув Есак:

— О, горе, горе! Яке ненависне тепер мені це переслідування! Не думав я перемогти такою дорогою ціною! Ми обоє вбили тебе, Гесперіє! Смертельну рану заподіяла тобі змія, а я винен у цьому. Я буду підступніший від змії, якщо не спокутую своєю смертю твою смерть!

Кинувся Есак з високої скелі в пінисті хвилі моря, що билися з шумом об скелю. Зглянулась на нещасного юнака Фетіда, ласкаво прийняла його у хвилях і вбрала всього в пір’я, коли занурився він у морську безодню.

Не спіткала Пріамового сина смерть, якої він так бажав. Виплив уже птахом Есак на поверхню моря. Обурюється він, що повинен жити проти волі. Він високо злітає на своїх крилах, які щойно виросли, і з розмаху кидається в море, але пір’я захищає його при падінні.

Ще й ще кидається в море Есак, він хоче знайти загибель у морській пучині. Нема йому загину! Він тільки поринає у хвилях моря! Худне тіло Есака, ноги його стали сухими й тонкими, витяглася його шия, він обернувся в нурця.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

0 / 5. Оцінили: 0

Поки немає оцінок...

Кун М. А. — “Легенди і міфи стародавньої Греції”
“Фоліо”, Харків, 2008

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: