TOU

Геракліди

Міфи та легенди Стародавньої Греції

Після смерті Геракла його діти і мати його Алкмена жили в Тіринфі у старшого сина Геракла, Гілла. Недовго прожили вони там. Через ненависть до Геракла Еврісфей прогнав дітей найбільшого героя з володінь їх батька і переслідував їх усюди, де тільки намагались вони заховатися.

Діти Геракла довго мандрували по всій Греції; нарешті дав їм притулок у себе старий Іолай, племінник і друг Геракла. І в нього спостигла нещасних ненависть Еврісфея, і довелося їм з Іолаєм тікати в Афіни, де правив тоді син Тесея, Демофонт.

Узнавши, що діти Геракла заховалися в Афінах, Еврісфей послав свого вісника Копрея зажадати від Демофонта видачі гераклідів. Демофонт відмовив Копреєві, не злякала його й погроза, що Еврісфей з великим військом нападе на Афіни і зруйнує місто. Демофонт не хотів порушувати звичаю гостинності.

Незабаром Еврісфей вторгся з великим військом в Аттику. Афіняни мали битися з численними ворогами. Запитали вони богів про долю битви, і боги відкрили їм, що афіняни переможуть лише в тому разі, якщо буде принесена в жертву богам дівчина.

Макарія, старша дочка Геракла і Деяніри, добровільно прирекла себе на жертву богам, вона вирішила пожертвувати життям заради врятування своїх братів і сестер.

Зустрілись обидва війська на полі битви, прийшов і Гілл із загоном воїнів; він знайшов допомогу проти Еврісфея. Перед початком битви принесена була в жертву Макарія. Запеклий і кровопролитний був бій. Перемогли афіняни.

Еврісфей пустився тікати, і Гілл кинувся на колісниці переслідувати ворога свого батька.

Побачив це Іолай. Він ублагав Гілла уступити йому колісн ицю — старий соратник Геракла сам хотів помститися за всі біди, яких завдав Еврісфей його другові. Іолай швидко помчав на колісниці навздогін.

Він уже майже наздогнав Еврісфея. Тоді Іолай почав благати богів-олімпійців. Він благав їх вернути йому лише на один день його юність і його колишню силу. Почули благання Іолая боги. Дві яскраві зірки скотилися з неба, темна хмара спустилася на колісницю Іолая.

Коли розійшлася хмара, то Іолай стояв на колісниці в усьому блиску своєї юності, могутній і пре-

красний. Наздогнав Іолай Еврісфея і взяв його в полон.Іолай з торжеством привіз зв’язаного Еврісфея в Афіни. Люто розгнівалась Гераклова мати Алкмена, побачивши ворога свого великого сина.

Незважаючи на те, що хотіли захистити Еврісфея і Гілл, і Демофонт, вирвала Алкмена своїми руками очі Еврісфеєві і вбила його. Так загинув Еврісфей. Афіняни не залишили без поховання переможе-

ного ворога; він був похований в Аттиці, біля святилища палленської Афіни.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

0 / 5. Оцінили: 0

Поки немає оцінок...

Кун М. А. — “Легенди і міфи стародавньої Греції”
“Фоліо”, Харків, 2008

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: