TOU

Як посварилися пори року

Олена Кукуєвицька

У казковому королівстві жили Король Рік, Королева Природа та їхні діти – Принцеси Зима, Весна, Осінь та Принц Літо.

Змалку усі Принцеси та Принц знали важливе правило: на вулиці їм можна гуляти по черзі. Таке правило встановила Королева Природа, та нікому не можна було його порушувати, інакше вона могла захворіти.
Зима, Весна, Літо та Осінь дотримувалися своєї черги, однак якось вони влаштували сварку:

– Хочу на вулицю! – заявила Принцеса Осінь, – Набридло чекати своєї черги!
– Зараз моя черга! – відповів Принц Літо. – А тобі час йти після мене.
– А я не хочу чекати! – заявила Осінь.
– І я не хочу чекати! – додала Принцеса Зима.
– А я не поступлюся, – сказав суворо Принц Літо. – І буду гуляти, скільки схочу!
– А я взагалі не збираюся зараз повертатися додому! – хитро сказала Принцеса Весна, заглядаючи у віконце.

Така суперечка призвела до того, що сестри та брат – пори року, вирішили один одному не поступатися. Вони усі разом вийшли на прогулянку.
Що ж тут почалося! Землю засипало білим снігом. Квіти, які ледь розпустилися, коли Весна гуляла на одинці, геть замерзли! Перелякані тварини, комахи та люди страждали то від холоду, то від спеки. Палюче сонце розтоплювало сніг, а він падав знову, та знову танув та перетворював дороги та вулиці на океан. Це був океан, в якому замість риби плавало жовте осіннє листя.
Побачивши це, Королева Природа та Король Рік розлютилися! Вони вискочили на вулицю, схопили за руки своїх доньок та сина – Зиму, Весну, Осінь та Літо, та потягли їх усіх додому.

У світі настала суцільна темрява, а Королева Природа захворіла.
– Навіщо ви порушили правило? – суворо спитав Король Рік. – Тепер через ваш вчинок мати – Королева Природа, захворіла, а все навколо може загинути! Треба швидше виправляти помилку!
– Як її виправити? – запитали налякані пори року.
– Принцесо Зимо, вдягай свою білу шубу та виходь на вулицю. Вкрий землю білим снігом та дай їй відпочити від лиха, яке ви накоїли.
Принцеса Зима зробила все, як просив Король Рік. Через три місяці вона повернулася додому.
– Тепер ти, Принцесо Весно, поспіши на вулицю. Допоможи землі прокинутися. Нехай звірі виходять зі своїх домівок, а дерева вбираються у зелене листя.
Принцеса Весна зробила свою роботу. Через три місяці вона також повернулася додому.
– Тепер ти, Принце Літо, вдягни шорти, футболку, та йди гуляти. Подаруй землі тепло, скупай її в теплих ріках та морях. Пригости землю смачними ягодами та фруктами.
Все зробив Принц Літо, і через три місяці повернувся додому.

– А тепер твоя черга, Принцесо Осінь, – сказав Король Рік. – Вдягни землю у жовтогарячу сукню. Вмий її дощами та дозволь їй ще поніжитися у теплих промінцях сонця.
Принцеса Осінь зробила свою справу та через три місяці повернулася додому.
– Що ж, тепер землю та Королеву Природу врятовано! Тепер, донечки та синочок, ніколи не сваріться, завжди дотримуйтесь своє черги.
Відтоді сестри та брат – пори року ніколи більше не сваряться та гуляють по черзі. Втім, іноді хтось з них може ненароком затриматися в дорозі. Тоді нам доводиться довго чекати на сніг взимку. Або, навпаки, гратися у сніжки на початку весни.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 9

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: