Як ворона стала маленькою

Жив колись великий цар, володар усіх людей і всього живого на землі. Він був справедливий і милосердний, і піддані, за винятком небагатьох недоброзичливців, любили його і слухалися. До того ж цар мав велику силу, і один вигляд його кулака приводив всіх до порядку.
Проте одного разу проти нього виступила Ворона.
У ті часи вона була великою і сильною птахою і так само, як і тепер, вважалася найхитрішою з усіх.
“Я стану царицею птахів”, – вирішила вона і почала улесливо обходжувати одних і силою підпорядковувати інших, поки нарешті всі не опинилися під її владою. Але цього Вороні було мало. Вона хотіла правити і людьми. І повела свою пташину армію на столицю великого царя.
Але великий цар, знаючи, що Ворона змусила птахів виступити проти нього хитрістю і силою, не хотів убивати їх. Він не став збирати свою армію, а сам один вирушив на зустріч Вороні та її пташиній армії.
— Вороно,— сказав великий цар,— я не хочу вбивати ні тебе, ні тих, хто з тобою. Я помилую тебе, як що ти вибачишся і розпустиш свою армію.
— Зізнайся краще,— зухвало відповіла Ворона,— що ти боїшся мене, могутньої Ворони!
Тоді великий цар показав Вороні свій величезний кулак.
— Ха-ха, – презирливо засміявся птах, – і це ти називаєш кулаком? Та це ж головка від шпильки в порівнянні зі мною, величезним і могутнім птахом.
Ці образливі слова вивели великого царя з терпіння, і він сказав:
— Я не хочу позбавляти тебе життя, Вороно, але за цю зухвалість ти понесеш заслужену кару. Ти дуже пишаєшся своєю величиною і смієшся над моїм кулаком. То стань такою, як мій кулак!
Ворона вже було розкрила дзьоб, щоб відповісти на ці слова новою зухвалістю, але раптом її тіло почало зменшуватися, поки не стало величиною з царський кулак. Тоді всі інші птахи почали просити царя про помилування, а перелякана і присоромлена Ворона полетіла геть.

Сподобалось? Поділіться з друзями:

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.1 / 5. Оцінили: 21

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Бирманские народные сказки ”
Упорядник – Маунг Хтин Аунг
Переклад – М. Юцковська
Видавництво: “Иностранная литература”
Москва, 1957р.

4 коментарі
Залишити коментар

 



Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: