TOU

Карел Чапек

Читати онлайн казки К. Чапека українською мовою

У цьому розділі зібрані казки відомого чеського казкаря Карела Чапека (чес. Karel Čapek)

Список творів

Казки для Дарочки, щоб сиділа тихо
5
(1)
Час читання 10 хв
Коментарі(0)
Як фотографувати цуценятко
1
(1)
Час читання 2 хв
Коментарі(0)
Дарочка, або історія життя щеняти
0
(0)
Час читання 13 хв
Коментарі(0)
Велика лікарська казка
5
(1)
Час читання 20 хв
Коментарі(0)
Зачарований жебрак
5
(1)
Час читання 8 хв
Коментарі(0)
Розбійницька казка
5
(2)
Час читання 10 хв
Коментарі(0)
Собача казка
0
(0)
Час читання 9 хв
Коментарі(0)
Казка про водяників
0
(0)
Час читання 6 хв
Коментарі(0)
Пташина казка
4.8
(4)
Час читання 7 хв
Коментарі(0)

Коли мова йде про чеські казки, перше ім’я яуке приходить в голову це — Карел Чапек. Читачам у всьому світі відомі його фантастичні розповіді, казки, філософсько-психологічні твори.

Карел Чапек народився в сім’ї лікаря в 1890 році. Дитинство письменника в звичайному середовищі, в оточенні ремісників та селян. Спогади про дитинство відображаються у творчості прозаїка, де зображений переважно побут пересічних людей. Творчість цього автора є досить багатогранною. Карел Чапек писав розповіді, романи, казки та фантастичні твори. І саме з його легкої руки письменники-фантасти почали використовувати у своїй творчості слово «робот», що позначає механізм, створений за людською подобою.

Писати Чапек почав ще в підлітковому віці. Але ранні твори були опубліковані набагато пізніше. Популярність письменникові принесли драматургічні твори. Найвідоміший з них — комедія «З життя комах».

Формування світогляду Чапека відбувалося під впливом значних історичних подій. Коли він закінчив університет, почалася Перша світова війна. Молодий письменник замислювався про причини кровопролитних конфліктів. Йому небайдужі були і питання розвитку людської цивілізації.

Важливе місце у творчості Карела Чапека займають казки. Найпопулярніші з них це — «Поштарська казка», «Про Фокса», «Пташина казка» та інші.

Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: