Казки Онеліо Кардосо

На сторінках цього розділу пропонуємо вам ознайомитись з казками маловідомого в Україні кубинського письменника Онеліо Хорхе Кардосо. Основною ідеєю його казок є бажання автора, на прикладі маленьких тваринок, надихнути читачів на сміливі неординарні вчинки, направленні на здійснення своїх мрій.

Онеліо Хорхе Кардосо (1914 – 1986) народився в маленькому селі Калабасар-де-Сагуа на Кубі. Він не зміг завершити навчання в школі через фінансові проблеми своєї сім’ї. Працював на різноманітних роботах, щоб прогодувати сім’ю. Однією з таких робіт була робота комівояжера — це дозволило йому познайомитися з різними місцями та різними людьми, які в подальшому слугували моделями для персонажів його творів. Онеліо Кардосо почав писати в молодому віці і виграв конкурс на написання оповідань у 1936 році. Проте тільки в 1945 році став відомим, вигравши конкурс «Альфонсо Ернандес Ката» з оповіданням під назвою «Вугільники» (Los carboneros). У цьому ж році Онеліо Кардосо опублікував у Мексиці свою першу книгу “Таїта, скажи мені, як” (Taita, diga usted cómo). З 1948 мешкав в Гавані, де працював редактором новин на радіостанції та писав сценарії для комерційних радіостанцій. Окрім цього був головним редактором кінохроніки Cine-Revista. Онеліо Кардосо удостоєний Національної премії миру за оповідання “Металлолом” (Hierro viejo). В 1958 він опублікував свою другу книгу «Оповідач» (El cuentero).

Після кубинської революції Онеліо Кардосо став директором «Інституту авторських прав на музику», керівником відділу спеціальних статей Granma та головним редактором журналів Pueblo y Cultura та Pionero. Був сценаристом-документалістом для Кубинського інституту кінематографічного мистецтва та індустрії (ICAIC). У 1961 році приєднався до виконавчого відділу літературної секції Unión Nacional de Escritores y Artistas de Cuba (Національна спілка письменників і художників Куби – UNEAC).
До 1969 року в різних країнах було видано вже п’ять збірок його оповідань, перекладених англійською, французькою і португальською мовами.
Онеліо Кардосо був почесним доктором у двох університетах: Університеті Симона Болівара, Богота, Колумбія (1983) та Університеті Гавани (1984).
Останніми його книгами були: «Голова подушки» для дорослих і «Негріта», присвячена дітям.

Пропонуємо Вам ознайомитись з казками Онеліо Кардосо у перекладі на українську мову.

Розгорнути...

Теги:

Пісня цикади

Онеліо Хорхе Кардосо
0
(0)
Час читання 6 хв
Коментарі(0)

Усі малі мешканці лісу мали звичай селитися там, де не ступали ратиці вола й де людина ще не протоптала стежки в траві.
Вони шукали або скелю в горах, куди не могли дістатися великі тварини, або якусь розколину на осонні й …

Троє пташенят

Онеліо Хорхе Кардосо
3
(2)
Час читання 5 хв
Коментарі(0)

Жило собі троє пташенят – дітки чорного дятла. І всім трьом не подобалося пташине життя. Їм зовсім не хотілося з ранку й до вечора довбати дзьобом стовбур якоїсь там пальми.
Мати їхня сподівалася, що наприкінці літа, коли в пташенят замість …

Як краб навчився літати

Онеліо Хорхе Кардосо
5
(3)
Час читання 4 хв
Коментарі(0)

Одного разу зовсім маленьке крабеня  рило собі нірку в землі. Коли це прилетіла голубка й каже:
– Яка в тебе гарна криниця!
Крабеня звело на неї свої опуклі оченята й чемно відповіло:
– Даруйте, але це не криниця. Я будую …

Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: