Хто найважливіший

Ольга Лапушена

Усі ви, напевно, знаєте, що ріки впадають у море і приносять велику користь. Та одного разу сталося лихо. Вирішили річки обрати найголовнішу серед них і зробити з неї керівника.

Почалися тоді суперечки. Хто ж із них найважливіший і найкорисніший для моря?

Одна велика ріка каже: ”Я найкорисніша, бо я найбільша з вас, тому приношу морю більше за всіх води”. Інша каже: ”А я найшвидша за всіх та й за розмірами не набагато менша”. Третя каже: ”Проте я найглибша, тому приношу найчистішу воду”.

Сперечалися вони, сперечалися і почали силою мірятись. Перша річка вийшла з берегів, змінила русло і затопила десять сіл. Друга річка вийшла з берегів, змінила русло і розмила три гори, які зруйнувавшись, засипали місто.

Третя річка вийшла з берегів і змила всі мости у трьох містах. Побачив усе це цар морів і питає: ”Що сталося з моїми володіннями? Чому річки більше не живлять море?”

Річки розповіли йому про свою суперечку і попросили розсудити їх: сказати, хто для моря найважливіший.

Подивився тоді цар морів на невеличкий струмочок, який ні з ким не сперечався, ні з ким силою не мірявся, а спокійно приносив воду у море, і каже: ”Ось він найкорисніший і найважливіший для моря”. Засміялись великі річки: ”Звісно, він не сперечався, адже він зовсім маленький, куди йому до нас!”

А цар морів пояснює: ”Саме тому і найкорисніший. Бо сила і влада дуже часто заводять у інше русло і замість користі починають приносити руйнування. А той, хто тихо й вірно робить свою справу, той і приносить користь.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.6 / 5. Оцінили: 21

Поки немає оцінок...

Джерело:
Журнал “Малюк Котя“
Ольга Лапушена

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: