TOU

Хто з’їв яйце?

Китайські народні казки

Призначили Бао-гуна чиновником. Почула про це дружина його старшого брата і думає: «Занадто він молодий у кабінеті сидіти, важливі справи вирішувати». І надумала невістка випробувати Бао-гуна.
Зварила вона круто яйце, звеліла служниці Чунь-сян його з’їсти, а потім і каже Бао-гуну:
— Залишила я сьогодні вранці в кімнаті яйце, та хтось з’їв його. Як би дізнатися, хто це зробив, та людину не образити даремно!
Став Бао-гун в голові прикидати: у кімнату старшої невістки ходять тільки служниці, напевно якась і взяла яйце. Як дізнатися, яка? Адже їх декілька!

Виніс Бао-гун у двір лавку і столик, на столик дві чашки поставив: одну з водою, іншу без води, сам поруч сів, покликав служниць, вишикував у ряд перед столом, звелів кожній відпити ковток із чашки, прополоскати рота, а воду в порожню чашку виплюнути. Дівчата так і зробили. В усіх вода чиста, в однієї Чунь-сян жовті крупинки плавають.
Взяв тут Бао-гун пензлик і написав: «Оскільки встановлено, що яйце зїла Чунь-сян, її треба покарати. Але оскільки злочин скоєно вперше, треба виявити милосердя та пробачити. Інші служниці до справи не причетні».
Зрозуміла тут невістка, що Бао-гун справедливий, вміє правду від брехні відрізнити, заспокоїлася і відпустила його на службу.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.4 / 5. Оцінили: 14

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: