Короткі казки

Любивоє Ршумович

НЕВІДОМИЙ НАПРЯМОК
Виведений із терпіння неслухняністю своїх батьків, трирічний Петар Раденкович з Ніша вирішив піти з дому у невідомому напрямку. Не знаючи точно, де цей НЕВІДОМИЙ НАПРЯМОК, Петар звернувся до Міністерства Шляхів Сполучення, щоб йому повідомили  де є дорога, що веде в невідомому напрямку. Але йому відповіли, що останній НЕВІДОМИЙ НАПРЯМОК попрямував невідомо куди і коли буде, невідомо. Так що Петарові мимоволі довелося залишитися вдома.

ІНСТРУМЕНТ
Перед самим входом було затримано людину, яка вміла відчиняти будь-які двері за дві секунди. Злочинець зізнався, що він користувався особливим інструментом. На питання, що це за інструмент, він відповів:
— Чемне слово.
Справді, виявилося, що перед ввічливим словом відчиняються всі двері.

ТКАЧІ
У Туриці під Титовою Ужицею на ткацьку фабрику прийнято на роботу тридцять кошенят. Давно помічено, що кошенята люблять грати з клубками вовни та роблять це дуже добре. З того часу випуск пряжі на фабриці помітно збільшився.

КАКАО
Одна корова з Панчувачкого Рита перестала давати молоко. Вона вирішила давати какао, бо дізналася, що його діти більше люблять.

ІГРАШКОВИЙ КОНИК
У Милорада Дам’яновича загубився іграшковий коник.
— Краще б я сам загубився, ніж коник,— говорив Мілорад,— бо я знаю дорогу додому, а коник — ні.

Гойдалка
Як стало відомо, Мілан Мілічевич із села Мілічева сконструював гойдалку для трьох. Поки двоє гойдаються, третій на них дивиться.

ПОЛЮВАННЯ
Один заєць, тікаючи від мисливця Міленка Костича, послизнувся і вивихнув ногу. Міленко відразу викликав «ШВИДКУ ДОПОМОГУ» і відправив зайця до лікарні. Вони домовилися продовжити полювання, коли заєць одужає.

НЕБАЧЕНИЙ ПТАХ
Тоша Бай, хлопчик дошкільного віку з Беочина, повідомив нам, що над Фрушкиною Горою бачив небаченого птаха. За його словами, небачений птах точнісінько як і бачений. З тією різницею, що його не видно.

ГОДИННИК
У Рісто Дімовські зі Скопле є незвичайний годинник. Це його бабуся. Коли Рісто залежується у ліжку, бабуся обурено розводить руками. І Рісто знає, що вже за чверть дев’ята. Якось Рісто запізнився до школи на цілу годину. Він пояснив це тим, що його годинник пішов на базар.

ЯК ВІДПУСТИТИ БОРОДУ
Дмитро Попович, учень третього класу із Панчева, вирішив відпустити бороду. Не знаючи, як це робиться, він звернувся до діда.
— Вхопи мене за бороду, — сказав дід.
Коли Дмитро схопив, дід сказав:
— Відпусти!
Так Дмитро відпустив бороду.

СПОСІБ ПРОВІТРЮВАННЯ
Добриве Зекич із Добойя винайшов новий спосіб провітрювання кімнат. Якщо проколоти футбольний м’яч із двох сторін одночасно, то з нього б’є струмінь свіжого повітря. Перевага цього способу провітрювання полягає в тому, що від нього не буває нежиті.

СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ
Новак Левкович, учень першого класу із Тузлі, почув, що сонячне тепло тепер використовують навіть для двигунів літаків. Він вирішив також використати сонячне тепло як рухому силу. Якщо гріє сонечко, він іде до школи. А коли сонця немає, то жодна сила не зрушить його з місця.

ДЕРЕВО
Радош Ілич із Призрена прийшов у кондитерську і там, посеред зали, посадив дерево. На запитання, чому він посадив дерево саме тут, Радош відповів, що він діяв за порадою дідуся: «Де знайдеш місце, там і посади дерево». А особисто для нього кондитерська — найкраще місце на світі.

ПІВ-МАШИНИ
Ощадливий Ніча Васич із Беле Паланки купив пів-машини. Ніча був задоволений, тому що на пів-машини йде наполовину менше бензину. Сів він за кермо і поїхав додому. Все було добре, поки він не заїхав на подвір’я. Коли Ніча хотів зупинитися, то побачив, що гальмо залишилося в другій половині, не купленій. Не маючи можливості загальмувати, Ніча врізався в Комширину сливку. Комширя не полінувався викликати дорожню поліцію. І Ніча змушений був заплатити повний штраф, хоч він і врізався у сливку не цілою машиною, а лише її половиною.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 2

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Двенадцать слонов”
Казки югославських письменників
Переказ – Л. Яхнина
Видавництво : “Детская литература”
1983 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: