TOU

Лапту і Джапту

Індійські народні казки

В одному місті жили дві мавпи. Вони були дуже розсіяні. Одну звали Лапту, а іншу – Джапту. Обидві були дуже охочі до фруктів, тому що десь читали, що фрукти корисні для здоров’я: будеш їх їсти станеш красивим і спритним.

Одного разу вони тинялися лісом і побачили там велику яблуню, і їм захотілося забрати додому побільше яблук. Але у що ж їх взяти? Адже у них навіть хустки з собою не було.

Тоді мавпи стали дивитися на всі боки і побачили під кущем якийсь круглий предмет, схожий на кулю, весь всипаний гострими голками. Мавпи дуже зраділи і стали катуляти його по землі, посипаній стиглими яблуками. Вони катуляли його до тих пір, поки всі плоди не виявилися на голках. Потім вони забралися на дерево, і нарвали найкращих яблук, покидали їх вниз – на гострі голки. Коли набралося достатньо яблук, мавпи спустилися з дерева, щоб віднести додому свою здобич. І раптом … цей круглий предмет з яблуками на голках побіг: у нього виявилися навіть чотири лапи! Мало того, він став насміхатися над дурістю мавп. Тільки тепер зрозуміли Лапту і Джапту свою помилку, тому що незрозумілий круглий предмет виявився дикобразом. Він сидів біля куща з колючками, і розсіяні мавпи прийняли його за великий колючий плід.

Дикобраз швидко втік з яблуками на спині. Тільки його й бачили Лапту і Джапту. Він нагодував своїх дітей стиглими плодами, а дурні мавпи потягли додому з порожніми руками.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 1

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Індійські народні казки”
Видавництво “Веселка”, м. Київ, 1984р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: