TOU

Ледащо

Дора Алонсо

Захотілося черепасі Хікоте вийти заміж. Хоч яка не яка, але все таки черепаха. Але так як вона відрізнялася ненажерливістю, лінню і постійно швендялася з місця на місце, то нікому до неї не було діла.

Втім, в житті завжди можна знайти вихід з будь-якого скрутного становища, варто тільки дуже захотіти. І Хікоте знайшла собі чоловіка.

Незабаром зіграли гучне весілля з музикою і танцями. Настав медовий місяць. Однак для чоловіка черепахи цей місяць був зовсім нерадісним. Хікоте виявилася надто ненажерливою ​​і нітрохи не дбала про свого чоловіка.

Чоловік Хікоте не раз зізнавався друзям:

– Дружина все проковтує. Навіть шкварочки на пательні не залишить.

Жалісливий Ящір, бачачи, як бідолаха з кожним днем ​​худне все більше і більше, вирішив дізнатися, в чому ж все-таки справа, що відбувається в сімействі молодят.

Якось раз зустрів він доброго працьовитого Вола, який не проти був підтримати з ним розмову.

– Знаю я, в чому справа? Ще б! Звичайно знаю! – промимрив він разгнівано.- Хікоте занадто ненажерлива! Попало ж цьому нещасному одружитися з такою ліновою! Коли вона тягнеться тут, ледве тягнучи ноги, її інакше і не називають, як Ледащо!

Ящір нічого не відповів, а віл, а про себе подумав: «Розкажу я про це її чоловікові».

Увечері черепаха, як завжди, з’явилася вдома і зажадала у чоловіка поїсти. Той покірно пішов на кухню готувати яєчню. Але на цей раз, розбиваючи яйця на пательню, він почав наспівувати:

– Жіночко, жіночко! .. Чому тебе всі називають ледащо? Тому що, жіночко, ти і є ледащо!

Черепасі Хікоте стало дуже соромно. Вона зібрала свої речі у вузлик, завдала його на спину, але, перед тим як піти, підійшла до чоловіка і тихенько запитала:

– Чоловіче, чоловіче! .. Чому ти називаєш мене лінивою

– Тому що ти і є ледащо! – не обертаючись до неї, відповів він.

Через деякий час Віл побачив, як черепаха Хікоте тягнулася зі своїми пожитками до берега річки, щоб назавжди оселитися під болотом і мулом.

Їй було дуже соромно перед усіма. З тих пір вона там і ховається, а якщо і вилазить звідти, то відразу ж пірнає в воду – щоб її ніхто не бачив.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

3 / 5. Оцінили: 3

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: