ukraine

Друзі! Ми щиро надіємось що у цей надзвичайно важкий час для нашої країни казки допоможуть вам хоч трішки перемкнутись та відпочити.

Віримо в наших воїнів! Віримо в нашу перемогу!Слава Україні!

Мудра миша

Албанські народні казки

Прибігла одного разу молоденька мишка до старої мудрої миші.

— Не знаю, як мені вчинити, — пропищала молоденька мишка. — Запросили мене на свято звірів. Іти чи не йти? Порадь, будь ласка.

— Не крутись переді мною, а сядь і розкажи все по порядку. Що це за свято звірів? Що ви на ньому робитимете?

Молоденька мишка сіла, розправила на колінах гарну спідничку і пропищала:

— На свято звірів зберуться всі наші знайомі. Прийдуть півень з куркою, гусак з гускою, вівця з бараном, коза з козлом, корова, кінь, осел та пес. У будинку поставлять довгий стіл і на ньому розкладуть наїдки на будь-який смак. Для півня з куркою – ячмінне зерно, для коня – овес, для корови – свіжа трава, для пса – м’ясо, для осла – шкірки від кавуна та дині. Кажуть, і мені щось смачне приготували. Можливо, шматочок сиру. А може, шматочок сала. Після гостини почнуться танці. На свято запросили оркестр. Сам осел обіцяв зіграти на трубі, а заєць на барабані. То що мені робити, йти чи не йти?

— Думаю, ти вирішила йти, раз одягла нову сукню, — відповіла стара миша. — Але я бачу, тебе щось бентежить. Говори що.

— Є одна неприємна новина, — засмучено відповіла молоденька мишка. — На свято запросили кішку.

— Ах ось воно що! — сказала стара миша. — Так я і думала. Без цієї шахрайки ніяке свято не обійдеться.

Стара мудра миша замислилась і сказала:

— Я раджу тобі на свято піти. Посидь за столом, поїш добре, поговори з гостями, поводься ввічливо і пристойно. По столу не бігай, чинно сиди на своєму стільці, а місце вибери подалі від кішки. Але як тільки почнуться танці, одразу сядь біля стіни на тому місці —  ти його знаєш, — де є щілинка, яка веде в підвал. І будь уважною.

Молоденька мишка вчинила так, як веліла їй стара мудра миша. Вона прийшла на свято, сіла подалі від кішки і добре поїла. А як тільки загримів оркестр і почалися танці, мишка зіскочила зі стільця, підбігла до щілини, що вела в підвал, і почала дивитися на всі боки. Не минуло й кількох хвилин, як мишка побачила: розпушивши хвіст і блискаючи очима, до неї тихенько підкрадається кішка. Але молоденька мишка була напоготові! Вона відразу шмигнула під підлогу, а звідти побігла до старої мудрої миші розповідати, як вона добре провела час, смачно повечеряла і втекла від кішки.

Подобається!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.9 / 5. Оцінили: 17

Поки немає оцінок...

Джерело:

“Албанские народные сказки”

Видавництво : “Художественная литература” , 1989 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: