Минулорічна каша

Норвезькі народні казки

Жив-був в Нурлані селянський хлопець, і зібрався він одружитися. А матінка у нього була жінка охайна і будинок свій завжди в чистоті тримала.

— Люблю, щоб кругом все прибрано було, щоб ні де ні пилиночки, — казала вона.

Ось і синові хотілося дружину таку ж охайні, як і мати: щоб чисто готувала, та горщики щоб у неї блищали. “Тільки як довідатися – охайна вона або нечупара?” Думав він, думав і під кінець надумав. Обмотав пальці полотном, прикинувся, ніби у нього рука болить, і пішов. Прийшов він на хутір, де у господарів дочка була на виданні, і давай свататися. Прийняли його, як водиться нареченого приймати: з пивом і з брагою, з їжею і з веселою бесідою. Завели розмову про те про се, а потім стали питати, що це у нього з рукою сталося.

— Так троль мене  в палець вкусив, і не лісовий троль, не гірський, а болотний. З усіх тролів він – самий злющий. В кого я тільки не був – і в лікарів, і у ворожок. Тільки немає такого засобу, щоб моїй біді допомогти, – каже хлопець.

— Поки живий, від будь-якого лиха засіб знайдеться, від однієї смерті не врятуєшся, – кажуть господарі.

— Ваша правда; кажуть, є один засіб, – мовив хлопець.

— Який ж? — запитує господарева дочка.

— Каша минулорічна. Натреш кашею руку, все і пройде. Та тільки де таку кашу знайдеш? Наші господині горщики дочиста відшкрябують. Вчорашню кашу і то рідко де зустрінеш. Де вже тут минолорічну  знайти!

— Ха-ха! — зареготали мати з донькою. — Такого  добра та не знайти! Ну, ми від твоєї біди засіб знайдемо. У наших мисках, горщиках та мисках, в старих чавунах  не те що торішня каша знайдеться, але і така що сім, а то і чотирнадцять років стоїть!

Ось тобі і охайна наречена!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.8 / 5. Оцінили: 6

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Асбйорнсен П.К. — На схід від сонця й на захід від місяця”
Видавництво “Карелія”, м. Петрозаводск, Росія, 1987.
Переклад з норвезької на російську – А. Любарская
Переклад на українську — Tales.org.ua

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: