Мишка на фермі

Казки Вікторії Кононенкової

Та осінь була дійсно золота. Мишка не могла намилуватись красою різнобарвних дерев, тому вирішила піти на прогулянку, а заодно назбирати грибів. Взяла невеличкий кошичок та вирушила з дому в глибину лісу.
— Яка краса! Дерева такі гарні такі різнокольорові. Зовсім скоро закінчиться ця пора, і всі листочки попадають на землю – міркувала Мишка, вишукуючи грибочки під березами.
Захопившись збиранням грибів, Мишка віддалялась від дому та не помітила, як сталось дещо непередбачуване – вона провалилась глибоко під землю та опинилась на чиємусь ліжечку в чужій норі.

— Ой, лишенько! Де це я? – заголосила Мишка. – Ого, яка гарна нірка! Тут і ліжечко є, і столик, і запаси зерняток. – озирнулась вона довкола. – Тут, напевно, живе Кріт, але його зараз немає вдома. Як мені вибратись звідси? Наверх я вже піднятись не зможу. Занадто крутий нахил для мене. Потрібно шукати інший вихід!
Мишка ретельно обійшла нірку Крота. Вона сподівалась знайти або господаря, або ж запасний вихід. Коли Мишка дійшла до комори, то побачила, що біля дверей є тунель з пологим підйомом. Ура! Вихід знайдено!
— Чудово, тут я зможу пролізти і вибратись на вулицю. Як цікаво, де ж я опинюсь? Куди мене приведе цей вихід? – хвилювалась Мишка.
Але вибору вона не мала, тому довелось йти тунелем, куди б він її не привів.
Дорога виявилась непростою, Мишка навіть встигла втомитись, але врешті-решт вийшла з цього довжелезного тунелю. І де ж вона опинилась? Навколо було повно якихось незрозумілих речей: ліворуч стояли велетенські відра, а праворуч – мішки.
— Цікаво. Де це я? Треба все уважно роздивитись! – вирішила Мишка.
В мішках вона помітила цукор, а в відрах – запаси овочів. Ретельно озирнувшись довкола, Мишка зрозуміла, що знаходиться в коморі, але не в такій як в неї вдома, а набагато більшій. Вона вийшла на вулицю: скільки ж всього цікавого потрапило в поле її зору! За зачиненим парканом гуляли домашні свині, а поруч з великим будинком, що був схожим на хлів, пила водичку корова.

— Ого! Це мабуть справжня ферма! Я ніколи не бувала в таких місцях. Тільки мама з татом розповідали, що на фермах мешкає багато різних звірів. – міркувала Мишка. – Тут на городах вирощують овочі, а корови та кози дають молочко. На фермі точно можна знайти щось смачненьке – вирішила вона.
Через маленьке віконце Мишка залізла в хлів. На спеціальних сідлах відпочивали кури, а в самому кутку стояли мішки з кукурудзою та зерном.
-О це так знахідка! Грибів сьогодні назбирати не вдалось, то візьму собі трішечки кукурудзи! – зраділа Мишка.
Та тільки вона наблизилась до мішка, як почула звук, якого не чула ніколи:
— Няв! – пролунало десь позаду.
Мишка завмерла та почала швидко міркувати: що це таке за «няв». Проте часу на роздуми в неї не було:
— Ня-а-а-а-в! – звук повторився, але лунав вже ближче.
Дуже повільно Мишка почала розвертати голову у напрямку цього «няв» та побачила кота! Хоч мандрівниця не зустрічалась з цим звіром жодного разу в своєму житті, але оглянувши його, відразу зрозуміла, що перед нею стоїть справжній кіт – мама в дитинстві багато про них розповідала та наголошувала: «Від котів, Мишко, тримайся якомога далі! Коти полюють на мишей! Бачиш кота – тікай». І Мишка почала втікати, залишивши і свій кошичок, й ідею заповнити її кукурудзою. Кіт помчав за нею. Як же голосно він нявчав!

Мишка помітила шмат шиферу, того самого, що вкривав дах хліву, і швиденько під нього залізла. Кіт ходив навколо з гордо піднятим хвостиком. Він був впевнений, що Мишка нікуди від нього не втече.
— Няв! Няв! Няв! – голосив Кіт.
Мишка тремтіла від страху.
— Що ж мені робити? Як втекти від цього кота? – майже плакала вона. – Де ж знайти допомогу?
Коли Мишка майже втратила надію та думала, що настирний Кіт її таки дістане, почула як хтось тихенько її кличе:
-Мишко-о-о! Мишко-о-о! – шепотів хтось зовсім поруч.
Мишка примружилась і помітила, що за пеньком по сусідству ховається Кріт. Як же вона зраділа!
-Кротику, допоможи мені, будь ласка! – благала про допомогу вона.
-Мишко, я тобі допоможу. В мене є гілочка з листям. Я нею поманю Кота. Він повинен побігти за мною, а ти біжи в тунель, з якого вийшла сюди! Домовились? – запропонував ідею Кротик.
-Домовились! – відповіла Мишка.
Кріт почав шарудіти гілочкою з листям та бігати навколо пенька. Звичайно ж, Коту це не сподобалось і він вирішив розібратися з безстрашним Кротом та помчав за ним. Мишка не гаяла часу та чимдуж побігла у напрямку тунелю. Хух! Їй пощастило сховатись!
Мишка причаїлась та чекала на свого рятівника Кротика. Як чудово, що чекати довелось недовго – незабаром новий друг також прибіг до тунелю.
-Дякую тобі, Кротику, що врятував мене! Та як мені потрапити додому? – запитала Мишка. – І навіщо ти ходиш на ту ферму?
— Я там поповнюю запаси. А вибратись тобі буде дуже легко. В мене в нірці є потаємний вихід в ліс, він навіть недалеко від твого дому. Ходімо, я тобі покажу! – розповів Кріт.

Мишка з Кротиком спустились тунелем вниз в нірку, випили смачного чаю та посміялись з історії з Котом. Проте Мишка вирішила, що краще від цих котів триматись якнайдалі. Вона швидко дісталась додому та вирішила більше на ферму не подорожувати!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.6 / 5. Оцінили: 31

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: