TOU

Мишко

Бруно Ферреро

Мишко - Бруно Ферреро

Мишко був невеликим плюшевим ведмедиком. Його ступні були зроблені з червоного оксамиту, очі – з ґудзиків, а ніс – із клубочка вовни. Він належав вередливій дівчинці, яка інколи його пригортала, а іноді кидала на підлогу або ж тягала за делікатні вушка.

Одного дня Мишко прийняв рішення, найважливіше рішення всього свого життя: утекти від дівчинки. Скористався метушнею, яка панувала перед Різдвом, помітив відчинені двері й опинився на волі.

Мандрував снігом, тупочучи ніжками, щасливий, як ніколи досі. На кожному кроці на нього чекали нові відкриття: вперше побачив дерева, комах, птахів, зірки. Мишко дивився навколо широко розплющеними очима, адже все було таке неймовірно гарне.

Настав Святвечір. Вечір, коли всі створіння мусять зробити щось добре. Мишко почув дзвіночки саней. То був північний олень, який біг, тягнучи сани з коробками, загорнутими в кольоровий папір.

Північний олень побачив ведмедика, зупинився й пояснив йому, що заміняє святого Миколая, який уже надто старий і втомлений, щоби пішки мандрувати снігами.
Північний олень сказав, щоби Мишко сідав у сани. Тож Мишко почав їздити містами й селами на чарівних санях. Це саме він клав у кожній оселі іграшку чи якийсь інший подарунок. Йому подобалося займатися цим, тішився.

І ось наші мандрівники дісталися останнього дому – бідної хатинки на краю лісу. Мишко встромив лапку до великого мішка, шукав, перевертав, але нічого не знайшов.

– Оленю! Оленю! У твоєму мішку більше нічого немає!

– Ох! – застогнав зажурений олень.

У хатинці жив хворий хлопчик. Невже він, прокинувшись завтра вранці, нічого не знайде біля свого ліжечка? Олень благально подивився на Мишка своїми прегарними очима. Ведмедик важко зітхнув, глянув навколо, подивився на поля, якими так любив мандрувати на самоті, й на ліс, а потім увійшов до хатинки,
щоби зробити свій добрий різдвяний учинок. Сховався у черевику хворого хлопчика й залишився там аж до ранку.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.9 / 5. Оцінили: 10

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: