Невільник негр і золота куля

Кубинські народні казки

Жив колись за часів рабства один дуже розумний негр. Якось він побився об заклад з іншими невільниками, що поживе певний час коштом господаря, мов король. Після того, зустрівши господаря, запитав його:
— Хазяїне, скільки може коштувати отака завбільшки золота куля? — І розвів руки.
Господар, котрий був страшенний скнара, одразу зметикував, що негр десь викопав скарб — золоту кулю. Отож він вирішив забрати золоту кулю собі, дізнавшися спершу, де вона.
Відтоді він став частувати негра, і той ласував разом із ним усіма його смачними наїдками. Раби, котрі прислуговували хазяїнові й негрові за одним столом, казали собі: «Ти ба, і справді живе, як король…»
Хазяїн носився з негром, як дурень з писаною торбою, всіляко підлещуючись до нього. Вони робили прогулянки в гамаках, що їх несли негри — двоє спереду й двоє ззаду.
І ось одного дня, вирішивши, що негр для цього вже готовий, господар завів з ним розмову про золоту кулю й нарешті спитав, де ж вона.
— Та я, хазяїне, бовкнув про кулю тільки для того, щоб знати, скільки б за неї заплатили, якби я її справді знайшов,— відповів негр.
Знавіснівши від люті, хазяїн схопив нагая і почав шмагати ним негра. Перепало бідоласі добряче, але заклад він таки виграв.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 2

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Кубинські народні казки”
Видавництво : “Веселка”
Київ, 1987 р

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: