Одін

Міфи та легенди Скандинавії

Найвищий і найстаріший з усіх богів — Одін.

Йому відомо багато таємниць. Одін віддав око за мудрість. А для того, щоб пізнати руни і здобути владу, він приніс у жертву самого себе.

Одін на дев’ять діб повиснув на світовому дереві Іґґдрасілль. Його бік проткнуло вістря списа, що завдало нестерпного болю, а тіло шарпали та шмагали вітри. Дев’ять днів і дев’ять ночей Одін нічого не їв і не пив. Він страждав на самоті, відчуваючи, як повільно згасає життя.

Одін замерз до кісток і вже здригався у передсмертній агонії, коли його жертва принесла свій темний плід: він опустив очі й побачив, що перед ним з’явились руни. Він пізнав їх, збагнув їхню силу і суть. Тієї ж миті мотузка порвалась, і Одін із криком упав на землю.

Тепер він розумів, що таке магія, і міг підкорити собі весь світ.

Одін має багато імен. Він Бог-отець, Батько вбитих, Володар шибениць. Він же бог вантажів і бог в’язнів. А ще його називають Ґрімніром і Третім. У кожній країні Одін носить інше ім’я (адже йому поклоняються по-різному багатьма мовами).

Він завжди мандрує замаскований, щоб бачити світ так, як його бачать люди. Коли Одін з’являється серед нас, він має вигляд високого чоловіка у плащі та капелюсі.

У нього є два ворони, яких він називає Хугін і Мунін, що означає «думка» і «пам’ять». Ці птахи літають світом у пошуку новин і розказують Одіну про все, що бачать. Вони сідають йому на плечі й нашіптують у вуха про те, що дізнались.

Коли Одін сидить на своєму високому троні у Глідск’яльві, йому видно все суще, де б воно не було. Нічого не може сховатися від його ока.

Одін приніс у світ війну: битви починаються з кидання списа в армію ворога — це символ того, що бій і смерті присвячують Одіну. Якщо ти вижив у бою, це означає, що Одін був прихильним до тебе, а якщо ні — то Одін тебе покинув.

Якщо ти поляжеш у бою, як герой, то валькірії — прекрасні діви-воївниці, які відбирають душі тих, хто помер шляхетно, заберуть тебе до зали, відомої як Вальхалла. Він чекатиме на тебе у Вальхаллі, й ви будете пити, боротись, бенкетувати і воювати з Одіном на чолі.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 1

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Скандинавська міфологія”
Автор – Ніл Гейман
Переклад – М. Бакалова
Видавництво: “КМБУКС”

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: