TOU

Папуга – шукач скарбів

Індійські народні казки

Один купець виплекав гарного папугу і навчив його на всі питання відповідати однієї і тією ж  фразою: “Які можуть бути сумніви?” Пройшло зовсім небагато часу, бідолаха купець вщент розорився, залишилося у нього зовсім мало – усього лише сто монет. Але цей хитрун придумав, як за допомогою свого папуги знову розбагатіти.

Гроші, що в нього залишилися, він щодня ховав, то в одному, то в іншому потаємному місці. А потім, при великому скупченні народу, приносив туди клітку з папугою й, звертаючись до птаха, якнайгучніше запитував:

– А чи не захований тут десь поблизу скарб?

– Які можуть бути сумніви? – відповідав завченою фразою папуга. Тоді купець на очах у всіх розкопував свою схованку і витягав сотню монет.

Слава про диво-птаха швидко рознеслася по місту. Один багатій, почувши про такого чудесного папугу, вирішив ним заволодіти. Довго йшов торг, нарешті купець поступився  і продав “шукача скарбів” за тисячу монет.

Жадібний багатій перерив чимало ям – адже щораз на його питання про скарб папуга відповідав одне і те саме: “Які можуть бути сумніви?” Але одного разу терпіння жадібного багатія лопнуло, і він з гнівом вигукнув:

– Та ти мене просто водиш за ніс, папуго!

– Які можуть бути сумніви? – почув він у відповідь.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.6 / 5. Оцінили: 5

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: