TOU

Порятунок римських жінок

Міфи та легенди Стародавнього Риму

Хоча Рим і був врятований, все ж таки внаслідок галльської навали він дуже ослаб. Деякі сусідні народи захотіли цим скористатися і першими вирішили напасти латиняни. Зібравши велике військо на чолі з Лівієм Постумом, вони рушили до Риму. Однак латиняни були близькими родичами римлян, і їм було незручно без жодної причини напасти на ослаблих римлян. Тоді вони знайшли привід: нібито для ще тіснішого зближення з римлянами ті мають відіслати до латинян вільновороджених дівчат і жінок. Латини розраховували, що римляни відмовляться виконати їхню вимогу, тоді вони на законній підставі зможуть напасти на Рим, а якщо погодяться, то римські громадянки, які опинилися в їхніх руках, фактично стануть заручницями і забезпечать латинянам владу над Римом. Римляни розуміли це і не знали, що робити. Тоді одна рабиня на ім’я Тутула (її називають також Філотидою) порадила одягнути рабинь в одяг вільних жінок і дівчат і відправити їх у табір. А далі, обіцяла Тутула, вона факелом подасть римлянам знак, ті раптово нападуть на латинян і повернуть своїх рабинь. Оскільки нічого іншого не залишалося, римлянам довелося погодитись із цією порадою.

І ось рабині в багатому одязі, із золотими прикрасами були передані в латинський табір. Вночі Тутула піднялася на високу смоковницю і підняла запалений факел, загородивши його ззаду розтягнутим плащем. Коли римські командири побачили поданий сигнал, вони негайно вивели в поле своїх воїнів і вдарили по сплячих латинянах, які нічого не підозрювали. За деякими розповідями рабині навіть встигли викрасти у латинян їхні мечі. В результаті ті не могли чинити жодного опору. Вони були розбиті та бігли. А рабині з урочистрстями повернулися до Риму.

На згадку про цю подію і на подяку сміливим рабиням римляни встановили свято, під час якого рабині, звільнені цього дня від своїх звичайних робіт і вбрані в пишні обнови, гуляють перед воротами міста, а потім обідають у тіні смоковниць.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 1

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: