TOU

Правила (казка про машинки)

Казки Ірини Глазунової

Одна дуже вперта зелена Газель не хотіла дотримуватись правил дорожнього руху. Не хотіла і все! Газель була дуже мила, всім подобалася, тому думала, що все можна, ганяла вулицями, співала пісні і дуже хотіла, щоб усі бачили, яка вона смілива, відважна, як гарно вона їде, не звертаючи уваги на інші машини і навіть на світлофор . Тому вона не чекала, коли загориться зелене світло, вона просто не дивилася на всі боки. Ні праворуч, ні ліворуч.

Якось йшов дощ, асфальт був дуже слизький, після дощу асфальт завжди слизький, і колеса по ньому ковзають. Газель безтурботно їхала дорогою та співала пісні.

На перехресті стояв дуже старий і розумний світлофор. Світлофор бачив, що Газель мчить дуже швидко, він запалив своє червоне око, бо хотів, щоб усі були обережні. Але Газель гнала, не дивлячись на світлофор.

А з іншого боку перехрестя їхала вантажівка КАМАЗ, і око світлофора показувало для нього зелене світло. КАМАЗ почав рухатися і раптом у нього врізалася наша відчайдушна Газель.

– Ой ой ой! – Закричала Газель.

Їй було дуже боляче. У неї були розбиті фари та лобове скло, зламано крило і ще щось усередині, мабуть, мотор. КамАЗ був дуже великий, і з ним нічого не сталося.

– Терміново викликайте швидку допомогу! – загудів КАМАЗ. – Наша Газель розбилася, тут аварія!

Швидка допомога відвезла Газель до лікарні машин – станції техобслуговування.

– Так… Довго тепер ти не ганятимеш, – сказали їй там. – Довго ми тебе лікуватимемо. Ти пропустиш навіть свій день народження та не отримаєш подарунки. Хіба ти не знала, що їздити можна тільки на зелене світло?

Засумувала зелена Газель, але вже тепер вона точно знає, що правил потрібно дотримуватися. І не тільки дорожнього руху, а ще багато інших правил – правила поведінки за столом, правило вмиватися та чистити зуби вранці, правило прибирати за собою та багато інших. Тому що правила придумані для того, щоб ніхто не потрапив у халепу.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.9 / 5. Оцінили: 14

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: