ukraine

Друзі! Ми щиро надіємось що у цей надзвичайно важкий час для нашої країни казки допоможуть вам хоч трішки перемкнутись та відпочити.

Віримо в наших воїнів! Віримо в нашу перемогу! Слава Україні!

Про жадібну бабу

Польські народні казки

Жила-була одна дуже жадібна  баба, нікому вона нічого не давала. Прийшла якось до неї бідна селянка, попросила молока, так баба їй у відповідь:

– Я краще свиням виллю, будуть хоч свині у мене вгодовані.

Був у неї і син, але не такий, як мати, а добрий. З часом син одружився, і невістка теж не була жадібна. Прийде, бувало, жебрак, так вона скільки може, стільки й дасть йому хліба. Побачила це господиня і каже:

– Візьму я зараз кочергу та обламаю її на тобі – будеш знати, як хліб всяким жебраком роздавати.

Пройшов певний час і ця баба померла.

Молодим з того часу не щастило. Як дасть жінка свиням їсти, свині верещать, ходять навколо корита і не їдять; господиня подивиться – а корито вже пусте. І так кожен раз. Свині висохли і стали як хорти худющі. Бачить господиня, що немає їй в свинях удачі, – взяла та й продала їх.

Потім хтось став поїдати качани капусти в полі. Дивувалися всі: що це за розбійники? І дружина відправила свого чоловіка, щоб той зловив злодія. Пішов він, сів між грядки і чує – хрумтить хтось капустою. Він встав, дивиться і раптом чує голос:

– Це я, синку, твоя мати. Роблю так тобі на зло, за свою образу. Жила я на цьому світі, нікому і крихти не давала: бувало, краще свиням викину. Хто просив у мене капусти – тому говорила: нехай краще гниє в поле, земля жирніше буде. Тепер ось таке мені тепер покарання. Нічого я нікому не давала на цьому світі, так і на тому, ніхто мені нічого не дає. А у твоєї жінки чотири столи їжею заставлені, поступилася б мені одним, я б ніколи більше не шкодила.

Пішов син просити жінку, щоб віддала матері один стіл, а вона і каже:

– Я їй всі столи віддам, нехай тільки йде і більше не оббирає нас.

Він пішов і розповів про все матері, а вона йому відповіла три рази:

– Буде їй заплачено в сто крат.

І більше вже ніколи не приходила.

Подобається!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

3 / 5. Оцінили: 2

Поки немає оцінок...

Джерело:

“ Польские народные легенды и сказки”

Видавництво “Художественная литература”

Москва, 1965 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: