Про Зимовія

Марія Дем’янюк

Зимовію подобалося видувати сніжинки зі снігових хмар. Тоді він зачаровано слухав радісний сміх білих сніжинок і спостерігав за їх кружлянням. Коли сніжинки втомлювалися танцювати, то прилипали до шибок домівок і зацікавлено спостерігали за тим, що там відбувається. І була у нього сестра Хурделиця. Саме вона вибирала танок для сніжинок. А ще частенько нашіптувала ім’я свого брата: «Зимо- вій…Зимовій…Зимовій…». У такий час люди кажуть: «Хурделиця завиває».
Зимовій тішився, коли бачив, як сніговий покрив зігріває Красуню-Землю. Він дбав про те, щоби вона в теплі дочекалася Чарівниці-Весни. Та якось Зимовій сильно загордився. І сказав Морозу, який майже завжди супроводжував його: «Здається мені, що лише від мене залежить затишне зимування Землі. А ти нічого не вартий!». Образився тоді Мороз і подався геть. А Зимовій на те й уваги не звернув, лише з гордо піднятою головою пішов видувати нові сніжинки.
Та не минуло й години, як він почув невдоволений голос Хурделиці: «Зимовію, де сніжинки? – запитувала вона, – Замість них падають лише дрібні краплинки…» Зимовій не знав, що відповісти і продовжував дмухати на хмари, та сніжинки відразу перетворювалися на дрібні дощові краплі. «Зимовію! – зрештою почувся благальний голос Землі, – холодний дощ мені потрібний, але затишніше зимувати під теплою сніговою ковдрою». Тут Зимовій уже замислився над тим, чому його сніжинки відразу ж зникають. І зрозумів, що образив Мороза. Отож швидко вирушив на його пошуки.
«Повертайся хутчіше, Морозе, щоб сніжинки радісно кружляли і Красуню-Землю зігрівали, – гукав він, – бо без тебе я не впораюся!» Щойно почув його Мороз, як відразу ж поспішив на поміч. Радо зустрів його Зимовій. Обійняв і мовив: «Маємо бути завжди разом, бо Землі взимку затишно лише під сніговою ковдрою. А зберегти її можеш лише ти, Морозе».
Відтоді ходять вони завжди поруч. Зимовій та Мороз. І частенько до них приєднується ще й Хурделиця.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.8 / 5. Оцінили: 4

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Небесна чудасія”
Автор – Марія Дем’янюк
Видавництво: “ФОП Цюпак А.А.”
м. Хмельницький, 2019 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: