Пророцтво братів Марціїв

Міфи та легенди Стародавнього Риму

Був у Римі шляхетний рід Марцієв. Він прославився багатьма своїми представниками, які вчинили великі діяння і у військовий, і у мирний час. У цьому роді з’явилися брати. Якось їх охопило божественне натхнення, і Юпітер наказав їм вимовити низку пророцтв. Одне з них звучало так: «Від річки Канна, нащадок троянців, біжи, хай не змусять тебе чужинці боротися з ними на Діомедовій рівнині. Але ти не повіриш мені, доки не заллєш кров’ю рівнину і не віднесе ріка багато тисяч убитих з плодоносної землі в море велике; рибам, птахам і звірам, що населяють землі, на їжу буде тіло твоє».

Римляни довго нічого не знали про це пророцтво. Але якось у 212 р. до н. е. ці передбачення потрапили до рук одного з високопосадовців Риму. І він здогадався, про що говорили свого часу брати. Колись грецький герой Діомед після Троянської війни потрапив до Італії та панував в області Апулія, де текла річка Канна та знаходилося місто Канни. А нащадки троянців, звичайно ж, — римляни, бо їхнім предком був Еней, що прибув з Трої. Тут всі згадали, як зовсім недавно, лише чотири роки назад, в битві при Каннах була знищена карфагенянами майже вся римська армія. Так сповнилося страшне пророцтво.

Війна з Карфагеном усе ще тривала, і ворог усе ще був на землях Італії. Тому з тривогою і надією прочитали римляни друге пророцтво Марціїв: «Якщо бажаєте, римляни, вигнати ворога, цю чуму, що здалеку прийшла, треба присвятити Аполлону спортивні ігри; та хай повторюються вони щороку, Аполлону приємні. Коли народ на ці змагання відрахує частину скарбниці, нехай кожен зробить внесок за себе та своїх родичів. Якщо все правильно виконаєте, у радості завжди будете, і справи ваші поправляться, бо знищить ворогів ваших той бог, який піклується вашими полями». Довго думали римляни над цими словами і вирішили встановити ігри на честь Аполлона, як закликали колись брати Марції. І справді, нехай не відразу, але закінчилася війна з Карфагеном великою перемогою Риму..

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 1

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: