Прибулець з країни Нямликів

Леся Вороніна

Розділ третій
в якому Буцик починає чаклувати, і це призводить до несподіваних наслідків

— Олянко! Ти ще довго сидітимеш над тарілкою? — почувся суворий голос виховательки Ганни Петрівни. — Якщо зараз не закінчиш снідати, сидітимеш над тарілкою аж до обіду!

Двері до їдальні відчинилися, й на порозі з’явилася Ганна Петрівна — маленька кругленька жіночка в круглих окулярах.

— А це хто такий? — вихователька вже хотіла схопити незнайомого хлопчика за руку й потягти його до директора садочка, аж тут сталася дивовижа. Ледве вона торкнулася руки нямлика, як ураз завмерла, заплющила очі й… захропла.

— Що ти наробив?! — скрикнула Олянка

— А що? Треба було піти до директора і все йому розповісти? — визвірився Буцик. — Нічого, нехай бідолашна жінка відпочине. Знаєш, що я встиг прочитати у неї в голові?

— Щось про мою не з’їдену кашу? — прошепотіла дівчинка, відчуваючи, що це через неї вихователька заснула навстоячки. І ще невідомо, коли вона прокинеться.

— Нащо їй твоя каша? — відмахнувся нямлик. — Вона всю ніч не спала У Ганни Петрівни захворіла киця Сарделька. І все, про що мріяла твоя вихователька, — це скрутитися на ліжку клубочком біля своєї чотирилапої подпірки й заснути. А тепер їй саме це і сниться. Поглянь, яка вона щаслива..

Ганна Петрівна й справді солодко усміхалася вві сні й час від часу ніжно примовляла “Киць-киць-киць…”

— То що ж тепер робити? Не може Ганна Петрівна отак стовбичити посеред їдальні, та ще й голосно хропти і кицькицяти вві сні. Її ж звільнять з роботи! — вжахнулася Олянка.

Їй стало страшенно шкода улюбленої виховательки, яка тільки прикидалася суворою. Насправді вона дуже любила дітей і під час “тихої години” розповідала їм чудові казки. До того ж, виявляється, у Ганни Петрівни захворіла улюблена киця. А раптом вона не видужає? Що тоді робитиме бідолашна жінка? Адже, крім Сардельки, у виховательки не було нікого.

— “Що робити, що робити?” — передражнив дівчинку Буцик, знову підслухавши Олянчині думки. — Звичайно, треба мерщій рятувати нещасну тварину! В нас зовсім мало часу. Чари мусять подіяти, поки твоя вихователька спить.

— А що, коли її тут побачать? — захвилювалася Олянка.

— Не бійся! Я зачаклував Сардельчину хазяйку так, що її можемо бачити лише ми з тобою.

Цієї хвилини Ганна Петрівна знову забелькотіла крізь сон “киць-киць-киць”, та Буцик пояснив, що й почути сплячу жінку ніхто не зможе.

— А тепер — у дорогу! — вигукнув Буцик. — Чарівна Страва надає усім нямликам неймовірних властивостей. Головне — міцно тримай мене за руку і нічого не бійся! Бо додому до Ганни Петрівни ми ПОЛЕТИМО!

Розділ четвертий
в якому Олянка мало не потрапляє у повітряну аварію, а пасажири літака починають вірити у космічних прибульців

“Чому я весь час слухаю цього нахабу?” — лише встигла подумати Олянка, як Буцик весело усміхнувся, підморгнув дівчинці, й вони разом піднялися у повітря.

Зробивши два кола під стелею їдальні, діти вилетіли з вікна надвір, немов дві легенькі повітряні кульки. Ніхто й не помітив, як над садочком здійнялася в небо дивна пара — рудий веснянкуватий хлопчик у кумедному вбранні й розгублена дівчинка, яка смішно чеберяла в повітрі ногами й здивовано крутила головою.

— Треба піднятися вище, — сказав Буцик, і вони швидко почали підноситися у височінь.

Олянка раптом зрозуміла, що зовсім не боїться. Нямлик міцно тримав її за руку, під ними миготіли дахи будинків, автомобілі, автобуси, а люди здавалися крихітними рухливими цяточками. Навколо Буцика й Олянки кружляли горобці, голуби й ґави. Певно, пташки вперше бачили летючих дітей, тому голосно цвірінчали, а потривожені ґави каркали й намагалися дзьобнути Олянку в носа.

— Ти знаєш, куди летіти? — запитала дівчинка

— Нямлики знають кожен будинок у місті! — хвалькувато вигукнув Буцик. — Ти що, забула — ми живемо у стінах! Кожна родина має свою оселю. Щоправда, нам весь час заважають здоровані. Вони свердлять стіни, пробивають їх цвяхами, а найгірше — роблять нікому не потрібні перебудови. Пам’ятаєш, у нашому будинку минулої неділі гупали молотки?

Це один багатий дядечко робив схованку в стіні. Пробив дірку, запхав у неї великого залізного яіцика — сейф називається — і хотів сховати туди свої гроші. И при цьому зруйнував спальню мого двоюрідного дядечка Юліана. Тепер Юліанова родина безпритульна. Довелося їм переселятися на горище. Живуть, бідолахи, у коробці з-під черевиків. Яка ганьба!

Олянка вражено слухала балакучого нямлика. То ось у чому річ! Навколо нас існує цілий таємний світ, де живуть маленькі чоловічки, а ми про це й гадки не маємо. Хоча ні, їй не раз здавалося, ніби у стінах і справді хтось є. Адже вона чула тоненькі голоси, які долинали звідкись з-під шпалер. А коли розповіла про це мамі, та засміялася й пояснила, що це працює телевізор у сусідів. І ще дівчинка пригадала дивне шарудіння і звуки тихеньких кроків. Ніби по підлозі дріботить якась маленька тваринка…

— Обережно! — закричав Буцик і щосили смикнув її вбік.

Олянка обурено зойкнула і тут побачила, як повз неї промчав літак. До ілюмінаторів припали пасажири. Вони вимахували руками, хтось фотографував її з Буциком, а якась тітонька сердито кивала вказівним пальцем і беззвучно роззявляла рота. Мабуть, сварила Олянку й Буцика за те, що діти мало не спричинили повітряну аварію.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.8 / 5. Оцінили: 5

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Прибулець з країни Нямликів”
Леся Вороніна
Видавництво: “А-ба-ба-га-ла-ма-га”
2019р.

5 коментарів
 • Анонім
  26.08.2022 12:39

  Капець як багато сторінок не можу прочитати

  2
  0
 • 000
  05.09.2022 17:33

  Ще не прочитала але дуже бонально а взагапи гарна идя

  1
  0
 • Оксана Огневич
  27.12.2022 18:01

  Дуже багато сторінок досі не можу до прочитати

  1
  0
Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: