Пригоди Фліка

Волт Дісней

Щороку на Мурашиний острів прилітала зграя злої сарани. На чолі з бандитом Хопером вони вимагали від маленьких мурах, щоб ті збирали для них урожай зерна. Але якось мурашка Флік, який любив вигадувати різні винаходи, став на шляху здирників. Як він переміг сарану, і хто йому допомагав у цій складній справі? Про це читай у новій казці.

Мураха на ім’я Флік у самий розпал збирання врожаю спала на думку непогана ідея. Він завжди любив щось винаходити і тепер вигадав зернозбиральну машину. Але принцеса Ата не схотіла навіть вислухати його. Вона була надто зайнята підрахунком зерна, яке призначалося для Хопера та його ненаситної банди сарани.

Рік у рік хмара сарани налітала на мурашник і вимагала у мирних комах їжу. Цього разу за збирання зерна для лиходіїв вперше відповідала Ата.

Раптом мурахи почули, що наближається сарана. Принцеса так розгубилася, що Королеві мурах довелося взяти на себе керівництво.

– Всі в мурашник, швидко! І ти теж, Доро! — сказала наприкінці вона молодшій доньці.

Мурахи втекли, залишивши призначене для здирників зерно на жертовному камені.
Флік разом з усіма побіг до укриття. Але, мріючи про свою чудову зернозбиральну машину, він випадково налетів на жертовний камінь. Той перекинувся, і… О, жах!
Все зерно полетіло в пересохле русло річки.
Хоппер буде дуже злий!

Хопер справді розлютився. Флік спробував його заспокоїти, але нічого не вийшло! Хопер схопив Дору і пригрозив мурахам, що застигли від жаху:

— Коли я повернуся, щоб тут було вдвічі більше зерна! Або… нарікайте на себе!

Флік розумів, що якщо мурахи виконають наказ Хопера, всі вони загинуть від голоду, у них зовсім не залишиться їжі. Раптом йому прийшла ще одна блискуча ідея.

– Потрібно знайти великих жуків, які зможуть перемогти сарану, – сказав він.

Принцесі Аті та Королеві ця ідея не сподобалася.
Але їм дуже хотілося, щоб Флік покинув їх мурашник. Він усім уже набрид, бо завжди потрапляв у різні історії.
Лише молодша принцеса Дора вірила в нього.

— Приведи до нас на допомогу сильних жуків! — встигла крикнути вона йому, допоки Флік не зник за обрієм.

А в цей час далеко-далеко від Мурашиного острова йшла циркова вистава. Але глядачі-мухи були незадоволені. Вони бурчали та вимагали, щоб їм повернули гроші. Дійшло до того, що господар цирку Еміль Блох сильно розлютився на артистів.

– Все! Ви звільнені! — заявив він артистам.

Флік теж побував на цій виставі.

Зайшовши після вистави в старий шинок, Флік побачив там невдах артистів, яких щойно звільнили з роботи. Мураха чомусь подумав, що вони в житті такі ж сильні, як і на сцені, тому зможуть допомогти йому. А артисти вирішили, що Флік – директор цирку, який підшукує нових артистів.
Ну і ну!

— Ходімо зі мною, — запропонував Флік. Артисти з радістю погодилися і вирушили на Мурашиний острів, мріючи про славу та постійну роботу.

Але, діставшись на місце, вони зрозуміли, для чого насправді їх запросили до себе мурахи.

– Флік! – сказала йому паучиха Розі. – Ми не силачі, а лише зірки цирку!

А тим часом на їхню честь вже влаштовували урочистий обід. Артисти спробували потихеньку втекти від господарів. Але Флік це помітив і побіг за ними. Він просив їх залишитися.

Богомол Менні сказав йому, висловлюючи думку всіх:

— Ти обдурив нас! Ти розхвалював наші таланти! І ми подумали, що ти наймаєш нас для вистави!

Флік уже хотів упасти перед ними на коліна, щоб благати про допомогу. Але раптом побачив щось таке, що привело його в жах! До них наближався величезний птах! Птах, який їсть жуків!

— Тікайте! – Закричав він.

Флік і циркові жуки кинулися тікати, але раптом помітили Дору, яка йшла їм назустріч. Птах теж побачив її!

Артист Френк кинувся до маленької Дори, підняв її на руки і закрив собою від хижака.
Слім почав розмахувати вгодованим Хаймліхом, відволікаючи птаха. Флік та інші жуки допомогли Френку з Дорою втекти.

Сховавшись у густих чагарниках, всі чекали, допоки птах відлетить геть.
Вибравшись із кущів, Флік, Дора та жуки побачили все сімейство мурах, що вітало їх. Що то були за овації! Артистам жукам ще ніколи так не аплодували! І тоді вони вирішили, що повинні обов’язково допомогти мурахам у їхній біді. А Флік придумає, як це зробити.

Флік не розчарував їх і склав план. Але мурахи не довіряли йому. Тоді він попросив жуків переконати Королеву в тому, що його задум буде успішним.

Менні розповів про ідею Фліка принцесі Аті. План був такий: треба зробити великого штучного птаха, який злякає сарану. Тоді здирники відлетять геть і назавжди.

Мурахи підтримали задум. Залишивши свій урожай, вони допомагали жукам будувати велику фігуру птаха. Їх надихала думка, що маленькі безпорадні комахи зможуть перемогти сильну сарану.

Вони вірили, що жуки — справжні герої.
Побудувавши птаха, вони запхали його в дупло дерева. У обумовлений момент Флік повинен виштовхнути опудало вниз на ворожу зграю. Як думав кмітливий мураха, це налякає Хопера на все життя.

Тим часом у банді Хопера деякі учасники почали висловлювати невдоволення. Багато хто з них не розуміли, навіщо їм повертатися на Мурашиний острів, адже вони вже мають достатньо зерна?
Але Хопер наполягав.

Сторінки: 1 2

Сподобався твір? Залиш оцінку!

0 / 5. Оцінили: 0

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: