Репортаж зі стадіону «Жукамо»

Казки і оповідання Віталія Біанкі

Наш мікрофон – на стадіоні “ЖУКАМО”.
Сьогодні тут зліт жуків усіх видів з нагоди змагання жуків-спортсменів на приз «Лісової газети». Жуки покажуть свої досягнення в науці та спорті.
На стадіон вже прибули: Жук-Олень, Жук-Носоріг і Жук-Вусач.
Крім Жука-Оленя, Жука-Носорога і Жука-Вусача з жінками, на стадіоні зібралися жуки: Світлячки, Блошаки, Блистяки, Щітники, Довгоносики, Златки, Бронзовики, Карапузики, Корівки, Головачі та прийшов особисто вчений Музейний Жук.
Біля входу на стадіон став почесним караулом великий Жук-Мідляк. Що таке? Здається, він стає на голову, догори ногами? Кажуть, що з ним таке буває. Просто він не дуже розбирається, де в нього голова, а де – ноги.
Усі жуки по місцях. Немає ще тільки Жука-Хлопунця. А він повинен брати участь.

Гонг!
Змагання починаються!
Першими виступають Жуки-Швидконоги – змагаються в швидкості бігу. Скакуни – у висотних стрибках; за ними: Годинникарі – цокання, Точильники – в точинні, Пильщики – в пилянні; в скрипі – Жуки-Скрипуни, Жужелиці змагаються в дзижчанні. Веселі Могильники тягнуть довгу гусеницю.
Гнойовики-Скарабеї швидко скочують схожі на футбольні м’ячі м’які кулі.
Листоїди притягли березовий листок, прив’язали його до мотузки на стовпах – і на очах у всіх перетворили його на мереживо. А Притвори-Злодії попадали на спину – і спритно прикинулися мертвими!
На цьому закінчилася перша частина програми. Перерва. А Жука-Хлопунця все немає… Як прикро! Скільки було цікавих номерів!..

Друга частина програми. Вищі науки. Виступають Жуки-Друкарі.
На стадіоні – великий шматок соснової кори. Друкарі прогризли на ньому складний лабіринт. Внизу вхід до нього. Спробуйте: увійдіть і не заблукаєте!
Якщо заблукали, – повертайтеся назад і починайте спочатку. Піднімайтеся вгору, убік, трохи вниз, поки не розплутаєте всі хитрі сплетіння ходів і не потрапите до самої їхньої серцевини, куди вістрям травички показують хитромудрі Жуки-Друкарі.
Наступним номером виступають… Слоники-Вертолисти. Вуса-на-Носі. Вони принесли з собою цілих три березових листки та розв’язуватимуть на них найважчі завдання з вищої математики.
Вченою мовою вона називається так головоломно, що мені й не вимовити: «Побудувати еволюту на даній евольострічці». Не зрозуміли? Я теж. А слоники на очах усього стадіону спокійнісінько надрізають своїми міцними носами з вусами всі три листки таким чином, що можна скрутити їх в одну трубочку. Скочують їх в одну трубочку. Залазять у неї і, під захоплене дзижчання всього стадіону, закорковують березову трубку.
Останнім номером програми виступає Жук-Бомбардир-артилерія.
Щоб ближче поглянути на стрілянину, хлібний Жук-Кузька сховався за мішень. От дивак! Адже це небезпечно!
Бомбардир стає в позу: він зображує із себе гармату. Прицілюється… Вогонь!.. Перепрошую, переплутав: вода!.. Цівка їдкої рідини пробиває мішень – бац! – і Кузька, бідолашний Кузька, летить догори дригом! Шум, тріск, скрип на стадіоні. Усі встають зі своїх місць. Зараз оголосять, кому присуджено перший приз…

Але стривайте, стривайте, – що там таке?.. Ніяк це?..
Так і є! Жук-Хлопунець завітав. Летить сторч…
Пізно, пізно! Усе вже скінчилося.
Приземлився – та беркиць! Ех, який незграбний! Впав горілиць. Розтягнувся на землі у весь свій довгенький зріст… А ніжки коротенькі, не дістати йому до землі, не перевернутися. Крутиться на спині.
Ось завмер. І ніжки до черевця притиснув. З сил, мабуть, вибився.
Раптом – клац! – як дасть головою об підлогу! Удар!..
Підскочив. Знову впав на спину… Ще удар! Підкинув себе головою в повітря, перекинувся і впав на всі свої шість ніжок!
Оце так спритник! Жук-Мідляк від подиву навіть з голови на ноги став.
А Хлопунець – слухайте, слухайте! – каже:
– Тут тобі головою працювати треба! Бачив, як моя спрацювала?!
І – подумайте тільки! – скільки тут не було жуків, усі одностайно  присудили Хлопунцеві перший приз.
Ось як у жуків голови працюють!

На цьому ми закінчуємо наш репортаж.
Передачу було організовано «Лісовою газетою». Вів передачу Віталій Біанкі.

.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.5 / 5. Оцінили: 8

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Рассказы и сказки”
Виталий Бианки
Видавництво: “Веселка”
Київ, 1985 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: