Різдвяне порося, яке так і не стало різдвяним поросям

Нерман Ейнар

До Різдва залишалося два тижні, і всі в садибі були зайняті приготуваннями. Потрібно було стільки всього встигнути: зрубати ялинку, придумати різдвяні подарунки і, головне, приготувати різдвяне частування. А для цього потрібно було зарізати порося – адже воно завжди було головною стравою різдвяного столу.

– Ой, вже скоро різдво, – зітхнуло маленьке порося, і сльози покотилися у нього з його очей. Воно лежало у свинарнику, і невеселі думки обступили його. Він знав, що буває на різдво. Коли він був зовсім маленьким, мама все йому пояснила.

– Щороку, – сказала вона, – одного з поросят роблять різдвяним… Йому вставляють у рот велике червоне яблуко, закладають за вуха петрушку і кладуть на велику тарілку. Це, зрозуміло, велика честь, але жахливо, що його обов’язково повинні заколоти.

“Шкода залишати такий чудовий свинарник заради того, щоб принести задоволення всім цим людям у садибі”, – думало порося. Особисто в нього немає жодного бажання. Ні, цього разу він їх усіх перехитрить. Він просто втече, вибереться на дорогу і піде блукати білим світом. Мабуть, знайдеться таке містечко, де бідне маленьке поросятко зможе жити в мирі і спокої, де немає таких людей, які можуть раптом заколоти тебе і з’їсти.

Тільки як втекти? Багато разів він бачив, як піднімалася засувка на дверях, що вели на подвір’я. Якщо стати на задні ноги, припідняти засувку і штовхнути двері, тоді… Тоді він опиниться на волі!

Сказано зроблено. Воно стало на задні ноги, дотягнулося п’ятачком до засувки, підняло її, і двері відчинилися. Ще секунда – і порося вискочило у двір. Але перш ніж піти, воно вирішило попрощатися з друзями. Адже цього вимагала звичайна ввічливість, а Крихітка Нюфф був добре вихованим поросятком.

Почати треба було з тітоньки Рози, старої корови. Це вона давала таке густе, надзвичайно смачне молоко. Іноді і йому трохи перепадало.

– Доброго дня, тітонька Роза, – прохрюкало поросятко. – Я прийшов попрощатися зі всіма моїми друзями. Вирішив піти блукати світом. Завтра вранці різатимуть порося для різдвяної вечері, а я надто ніжний і чутливий, щоб брати участь у такій справі.

– Дурниці, – сказала тітонька Роза. – Не може таке маленьке поросятко, як ти, само блукати по білому світлу. Ні, ми придумаємо щось краще. Ходімо, порадимося з куркою, тіткою Хенною. Вона, мабуть, сидить, на своєму сідалі.

І вони пішли до тітки Хенні, курки.

– Ми прийшли порадитися, – сказала тітонька Роза. – Здається, це маленьке поросятко збираються заколоти до Різдва. А він, уяви собі, втік, щоб самому піти блукати по білому світу. Але він ще надто малий для цього. Як ти вважаєш?

– Знаєш що, – сказала тітка Хенна, – чому б тобі не порадитися з котом Монсом? Він напевно придумає щось слушне. До того ж, він завжди знає про все, що робиться в садибі. Зачекайте, я теж піду з вами, і вона злетіла зі свого сідала. Утрьох вони підійшли до будинку і зупинилися біля сходів, що вели на горище.

– Не знаю, як сьогодні, але зазвичай він спить там, нагорі, – сказала курка, і тільки вона встигла промовити ці слова, як усі почули муркотіння, що долинало з горища…

– Му-у-у, це ти, коте Монсе? – Запитала тітонька Роза.

З’явилася заспана морда кота Монса.

– Що завгодно паням? – потягнувшись, здивовано спитав він.

– Ми прийшли до тебе за порадою, – сказала тітонька Роза. – Бачиш, ось це маленьке поросятко збираються заколоти до Різдва, а він втік, щоб самому піти блукати білим світом. Тільки нам здається, він ще надто малий для цього.

– Так, шановні друзі, – після деяких роздумів сказав кіт Монс, – поставили ви мені завдання. Але зачекайте, чому б вам не поговорити з щуром Малюком. Він точно дасть гарну пораду.

– Здається, хтось тут вимовив моє ім’я, – почувся писк, і з соломи висунувся щур Малюк.

Тітонька Роза запитала, чи не порадить щур Малюк, що їм робити.

– Розумієш, ось це маленьке поросятко збираються заколоти до Різдва, він втік і вирішив сам піти блукати білим світом Тільки ми думаємо, що він ще занадто малий для цього: Ти ж такий розумний, придумай щось.

– На мою думку, – сказав щур Малюк, – я знаю, що робити. Вам потрібно піти до старої фру Сови. Вона, живе у дуплі великого засохлого дерева, ось тільки вдень вона завжди спить. Зате тільки вона зможе дати саму мудру пораду. Мабуть, я також піду з вами.

Він взяв свій ліхтар, і всі знову вийшли на дорогу: поросятко, тітонька Роза, курка Хенна, кіт Монс і щур Малюк.

– Фру Сова! – закричали вони всі разом, підійшовши до старого засохлого дерева, де жила сова, і постукали по ньому, щоб її розбудити.

– Що там ще таке? – почувся скрипучий сонний голос.

— Будь ласка, гляньте, фру Сова, — знову закричали вони хором, — ми прийшли до вас за порадою. Розумієте, це маленьке поросятко збираються заколоти на різдво, а він втік, щоб самому піти блукати білим світом.. Тільки ми думаємо, що він ще дуже малий для цього. Фру Сова, ви така мудра, скажіть, що нам робити?

– Що робити? – фру Сова виглянула з дупла і замислилась. – А що, коли нам усім влаштувати страйк? Ну, знаєте, так завжди роблять люди. Ти, Розо, перестанеш давати молоко, ти, курко, не нестимеш яйця, ти, коте Монсе, перестанеш ловити мишей, а ти, Малюче, з’їси все тісто, приготовлене для різдвяних пампухів. Ну а я поговорю з ялинкою і розповім їй про підступні задуми людей. І коли ялинка дізнається, що її збираються зрубати на різдво, у неї від страху осипляться всі голки. Ну а якщо я розповім різдвяним свічкам про те, що чекає на це бідне порося, від жалю вони зовсім розплавляться, тож до Різдва не буде жодної різдвяної свічки. Гарне Різдво буде в садибі.

Усю цю розмову чула маленька дівчинка, яка випадково проходила повз старе засохле дерево.

“Нещасне поросятко, – подумала вона. – Хіба такий малюк може один блукати по білому світу. Навколо стільки небезпек! Треба скоріше рятувати бідолаху”.

І вона побігла додому, щоб розповісти татові та мамі про все, що почула біля старого дерева. Вислухавши її розповідь, тато сказав:

– Заспокойся. Маленькому поросяткові нічого не загрожує. Біжи швидше і скажи всім, що у нас не буде жодного різдвяного поросяти.

Дівчинка зраділа і одразу побігла до старого висохлого дерева. Коли вона розповіла про те, що вирішив її батько, треба було бачити, як усі зраділи. Поросятко просто застрибало від щастя. Тітонька Роза захоплено промукала. Щур Малюк весело попискував. Курка Хенна і фру Сова посміхалися один одному і хитали головами.

– А все-таки ми чудово придумали! – сказала фру Сова. – Адже краще різдво без різдвяного поросяти, ніж зовсім ніякого Різдва.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4 / 5. Оцінили: 4

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: