TOU

Слоник-бешкетник

Марія Дем’янюк

Маленький слоник Тимко ніяк не міг заснути, хоча й випив повну склянку теплого молочка з медом. Уже давно на нічному небі сяяли зорі й Місяць задоволено їм усміхався, а Тимко все ще не спав. Йому вже набридло лежати в ліжечку і він тихесенько, щоби нікого не розбудити, встав. Одягнувся, узяв за звичкою картузика, й подався надвір.
«Ой! Як гарнесенько, – сказало слоненятко, коли глянуло на небо. – Які барвисті зірочки!». І в захваті почало знімати їх хоботом з неба. «Ось ця – рожевенька, – розглядав він зірочку й клав її до кишені, – а ось ця – помаранчева, мов апельсин. А цю, салатову, я подарую мамі. Вона любить салат і все салатове». Слоник так захопився, що кишені штанців умить наповнилися зірками. Тоді він швидко зняв картузика й почав складати їх туди.
Нарешті Тимко стомився й відчув, що сон ось-ось завітає до нього. І так солодко позіхнув, що ненароком проковтнув Місяць.
А оскільки на нічному небі вже майже не було зірочок, то можна лишень уявити, яка темінь запанувала навколо. Слоненятко дуже злякалося, але зразу ж придумало як її прогнати. Одну за одною виймало з картузика, з кишень зірочки й старанно ладнало їх до неба. І коли вже усі зорі мерехтіли на небосхилі, слоник вирішив перепочити. Тоді до нього долинув веселий сміх зірок, які раділи тому, що знову опинилися на небі. Здивований Тимко аж відкрив рота: за мить прудкий Місяць колобком викотився з нього й мерщій піднявся на небо. Тепер усі нічні світила знову запанували на небі.
Стомлений, але радісний слоник повертався до своєї домівки. Щойно він дістався до ліжечка, як одразу заснув. І снився йому казковий сон про Місяць, який зірками засіває небо…

Сподобався твір? Залиш оцінку!

5 / 5. Оцінили: 2

Поки немає оцінок...

Джерело:
“Марійчині казки”
Марія Дем’янюк
Видавництво: “ФОП Цюпак”
м. Хмельницький, 2018 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: