Сон жовтого таксі

Ольга Дігтяр

Дорогами одного великого і гарного міста щодня їздило маленьке  жовте таксі.  Була ця машинка напрочуд швидка і працьовита. Рано-вранці таксі прокидалося і вирушало в подорож містом. На маленьке жовте таксі повсюди чекало безліч пасажирів: мами з пустотливими дітьми, що поспішали в садок і школу; серйозні чоловіки, що квапилися у справах і навіть заклопотані бабусі з повними клунками усіляких речей.
Жовте таксі повсякчас поспішало, але їздило дуже обережно. Машинка завжди зупинялася на червоне світло світлофора і на пішохідному переході, чемно пропускала вперед машини швидкої допомоги і пожежні автомобілі. А ще таксі полюбляло спостерігати за міськими трамваями і їхніми пасажирами. Маленьке жовте таксі частенько зупинялося на узбіччі і дивилося, як злагоджено їдуть по колії трамвайні вагони і ніхто не насмілюється порушити цей установлений порядок. На відміну від автомобілів, котрі завжди поспішали і частенько їздили наввипередки, трамваї чітко і стримано рухалися один за одним. А ще трамваї на зупинках з нетерпінням чекало багато-багато пасажирів.
Одного літнього дня, коли на вулиці було надзвичайно спекотно, маленьке жовте таксі  почувалося геть знесиленим. З самого ранку воно їздило переповненими вулицями міста і не мало ні хвилини спочинку. Щоб хоч трішечки відпочити перед наступною поїздкою таксі зупинилося у затінку дерев, якраз поряд з трамвайною зупинкою і  задрімало.
І приснився маленькому жовтому таксі надзвичайний сон. Нібито воно вже не звичайне міське таксі, а новенький жовтий трамвайчик. Саме так! У сні таксі перетворилося на справжнісінький трамвай із яскравими вагонами, що весело і впевнено їхали по трамвайній колії. Яким же було розчарування маленького жовтого таксі, коли прокинувшись, воно зрозуміло, що то був всього лиш сон. Вкрай засмучене таксі вирішило розповісти про свій сон  другу-автобусу. Уважно вислухавши розповідь маленького таксі про його мрію їздити як трамвай, поважний автобус тихенько зітхнув. Він зауважив, що насправді робота трамваїв дуже складна. Річ у тому, що вони можуть їздити лише по трамвайній колії і навіть при бажанні не можуть звернути вправо чи вліво. Шлях трамвая чіткий, але завжди однаковий, без нових поворотів і пригод.
Маленьке жовте таксі зрозуміло, що не слід заздрити комусь, адже у кожного транспорту своя цікава дорога і свої неповторні пасажири. Тому, наспівуючи під ніс веселу пісеньку, таксі рушило далі подорожувати літнім містом.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.9 / 5. Оцінили: 26

Поки немає оцінок...

1 Коментар
  • Вероніка
    03.02.2023 18:35

    Дуже дякую вам за цю розповідь, просто у you tube я не знайшли цей текст дякую велике!!!😘

    0
    0
Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: