TOU

Сумні черевики

Казки Іріс Ревю

Жили-були черевики. Нові, гарні, блискучі. У них були сріблясті пряжки та справжні шкіряні ремінці. Обидва черевики, правий і лівий, були схожі один на одного, як дві краплі води. Обидва любили чистоту.

А дісталися черевики замазурі Костику. Він ходив в них величезними калюжами і зораною землею. Він перелазив у них через паркани і бігав величезними купинами.

– Ой, як багато нам доводиться терпіти! – вигукували черевики. – Ми постійно мусимо розгрібати болото. Але ж є на світі чистота, краса та блиск.

А Костик продовжував випробовувати черевики на міцність. Вони довго тримали удар. Вони опиралися грудам землі, камінню і корінню. Але сили їхні закінчувалися. Вони порвалися.

— Твої черевики просять каші, — зауважила Костику мама.

Черевики похмуро зітхнули. Вони давно вже не були такими блискучими, як колись. Але бути порваними – це було вище за їхні сили!

Костик вдавав, що нічого особливого не сталося, і вперто ходив у порваних черевиках.

Але одного разу Костик пішов на прогулянку. Він відверто милувався своїми пошарпаними черевиками.

— Вони не блищать і не сяють, але виглядають такими бойовими, — думав Костик.

І раптом пішов дощ, та такий сильний. Костикові черевики промокли наскрізь, крізь дірки в них набралася вода.

— Тепер ти зрозумієш, немудрий хлопчиську, що таке порване взуття, — шипіли черевики. — Прийшов наш зоряний час, спробуй, дістанься до дому у взутті, повному брудної води!

Лише у ночі Костик причалапав додому.

Вранці мама з сином віднесли черевики до шевця. Швець пильно оглянув черевики, поставив діагноз та зайнявся їх ремонтом. Незабаром черевики набули цілком здорового вигляду.

…Перед вечірньою прогулянкою Костик оглянув черевики. Він був радий, що вони у гарній формі. Тепер він ставився до них по-особливому. І не тільки до них. А і до всього свого взуття. Навіть до домашніх капців, які теж були дуже терплячими.
Вони ж мусіли всю ніч тихенько стояти під ліжком, поки Костик спав.

[ratemypost]
Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: