ukraine

Друзі! Ми щиро надіємось що у цей надзвичайно важкий час для нашої країни казки допоможуть вам хоч трішки перемкнутись та відпочити.

Віримо в наших воїнів! Віримо в нашу перемогу! Слава Україні!

Три батьківських поради

Татарські народні казки

Жив в одному аулі старий з двома синами. Прийшла старому пора помирати. Покликав він синів і каже:

– Мої дорогі діти, я залишаю вам спадок. Але не спадщиною ви будете багаті. Дорожче за гроші, мої три поради. Будете їх пам’ятати – проживете в достатку все життя. Ось мої поради, запам’ятовуйте. Першими нікому не кланяйтесь – нехай інші вам кланяються. Будь-яку їжу їжте з медом. Спіть завжди на пуховиках.

Старий помер.

Сини забули про його поради і давай жити в своє задоволення – пити та гуляти, багато їсти і довго спати. За  один рік всі батькові гроші прожили, на другий рік – всю худобу. На третій рік продали все, що було в будинку. Дожилися, що не мали вже, що їсти. Старший брат каже:

– Але ж батько крім спадщини залишив нам три поради. Він сказав, що з ними ми проживемо в достатку все життя.

Молодший брат сміється:

– Я пам’ятаю ці поради, – але чого вони варті? Батько сказав: «Першими нікому не кланяйтесь – нехай інші вам кланяються». Для цього треба бути багатим, а зараз бідніших за нас у всій окрузі не знайдеш. Він сказав: «Будь-яку їжу їжте з медом». Чуєш, з медом! Так у нас черствого коржа немає, не те що меду! Він сказав: «Спіть завжди на пуховиках». Добре б на пуховиках. А наш будинок порожній, не залишилося і старої ковдри.

Старший брат довго думав, а потім сказав:

– Ти даремно смієшся, брат. Не зрозуміли ми тоді настанов батька. А в його словах – мудрість. Він хотів, щоб ми першими, на світанку, приходили працювати в поле, і тоді кожен, хто пройде повз, першим буде з нами вітатися. Коли добре попрацюєш цілий день і повернешся додому втомлений і голодний, навіть черствий коржик здасться тобі солодше меду. Тоді і будь-яке ліжко здасться тобі бажаним і приємним, спати будеш солодко, як на пуховику.

На другий день вдосвіта брати пішли в поле. Прийшли раніше за всіх. Йдуть люди на роботу – першими з ними вітаються, бажають доброго дня, доброї роботи. Цілий день брати спин разгинали, а ввечері коржик з чаєм здався їм солодше меду. Потім вони заснули на підлозі і спали як на пуховиках.

Так вони працювали кожен день, а восени зібрали хороший урожай і знову зажили в достатку, повернулась до них повага сусідів.

Часто згадували вони про мудрі поради батька.

Подобається!

Сподобався твір? Залиш оцінку!

2.7 / 5. Оцінили: 3

Поки немає оцінок...

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: