TOU

Ведмедик Паддінгтон і Різдво

Майкл Бонд

Наближалося Різдво. І в один з передсвяткових днів, коли Лондон вже прикрасився яскравими вогнями і вбраними ялинками, Паддінгтон запросив Браунів в магазин «Бакрідж» на зустріч з Святим Миколаєм.

– Там буде дуже цікаво, – сказав ведмедик. – Спочатку нам покажуть Святого Миколая,  після цього покатають на санях по Казковій Снігової країні, а потім відведуть в Майстерню Подарунків на Північному полюсі. Може, ми навіть побачимо, як Святий Миколай робить мармелад. Той самий, який потім дарує всім ведмедям на Різдво.

– Тільки навряд чи Святий Миколай робить його своїми руками, – засумнівалася місіс Браун.

Але Паддінгтон вже вів їх до ескалатора.

– Напевно не сам, – похитав головою Джонатан. – Поки зробиш, весь забруднишся, і потім подарунки будуть липкі. Уявляєте, як неприємно брати в руки липкий подарунок?

– Уявляю, – кивнула місіс Браун, якій часто доводилося брати в руки речі ведмедика.

– Та й борода у Святого Миколая злипнется, – додала Джуді. – І взагалі, у нього і без мармеладу справ по горло.

– А ось про продавців в «Бакрідже» цього не скажеш, – пробурмотів містер Браун, який йшов останнім. – У магазині майже порожньо.

Ескалатор завіз їх на другий поверх, і там вони побачили два вказівника. Один вказував дорогу до Святого Миколая, другий – в Казкову Снігову країну.

– Я, мабуть, спочатку піду до Святого Миколая, – вирішив Паддінгтон. – А то раптом в Казковій країні наші сани в снігу застрягнуть і я до Різдва не встигну за подарунками.

Він зайняв чергу до Святого Миколая і, щоб краще розгледіти, що там попереду, встав на всі чотири лапи.

Коли він підняв очі, то побачив, що на нього витріщається якийсь дядечко.

– Ти хлопчик чи дівчинка? – поцікавився дядечко.

Він, до речі, був завідуючим.

– Я ні те, ні інше, – відповів Паддінгтон. – Я ведмідь.

– А по-моєму, ти просто якийсь волохатий плазун, – неприязно сказав дядечко. – Ось що, приходь за подарунком через рік: може, на той час розберешся, хто ти такий.

– Як це через рік? – обурено вигукнув ведмедик. – Я прийшов за подарунками прямо зараз! І навіть приніс із собою список, кому з моїх знайомих що треба подарувати. Вирішив, що простіше взяти його сюди, ніж надсилати поштою Святому Миколаю на Північний полюс.

Брауни стояли досить далеко і не чули розмови, проте їм було прекрасно видно, як витягнулася у ведмедика мордочка. По ній вони відразу зрозуміли: щось не так.

– Іди сюди швидше! – покликала місіс Берд. – Поїдемо покатаємося на санях! Нас відвезуть в Казкову Снігову країну!

– Тільки б поїздка виявилася цікавою, – стурбовано промовила місіс Браун. – Паддінгтон стільки тижнів збирав свої «булочні» гроші, щоб нас сюди запросити. Уявляєте, як він засмутиться, якщо виявиться, що нас обдурили!

Паддінгтон заліз в сани, і вони рушили в дорогу. Містер Браун вирішив підняти всім настрій і розкрив рекламну брошурку.

– Увага, увага, – промовив він бадьоро. – Починаємо нашу захоплюючу подорож. Перш за все ми побачимо зимовий сад Святого Миколая.

– По-моєму, квіткові горщики у місіс Берд на вікні набагато красивіші, – висловився Паддінгтон.

Брауни заклопотано перезирнулися. Початок був не дуже обнадійливий.

– Ну а як тобі це подобається? – поцікавився містер Браун, коли сани завернули за ріг. – Бачиш будиночок на снігу? Це стійло, в якому Святий Миколай тримає своїх північних оленів. Тих, на яких возить подарунки всім дітям.

Паддінгтон промовчав. Стійло швидше нагадувало собачу будку, а олень в ньому був всього один, та й той пластмасовий. Крім того, він лежав на боці.

Після цього містер Браун вказав на високу вежу. На її верхівці блимав вогник.

– Це маяк, – пояснив він. – Роздавши подарунки, Святий Миколай повинен повернутися до себе додому на Північний полюс. В цей час на дворі глуха полярна ніч, ось йому і потрібен маяк, щоб не заблукати.

Ведмедик кинув на вежу суворий погляд.

– Там, схоже, провід погано закріплений, містер Браун, – зауважив він. – Дивіться, світло то запалиться, то згасне.

– Маякам так і годиться, – втрутився Джонатан. – Кожен маяк кидає світловий сигнал, щоб моряки знали, де саме вони знаходяться.

Тільки Паддінгтон його не слухав. Він сумно підраховував про себе, скільки булочок міг би купити на гроші, витрачені на цю подорож.

– Ну,а зараз почнеться найцікавіше. – Містер Браун явно намагався його підбадьорити. Вони якраз під’їхали до великого будинку, у вікнах якого рухалися механічні фігурки. – Бачите, ми нарешті добралися до Майстерні Подарунків.

– Дивись, які ельфи! – вигукнула Джуді.

Вона обернулася, щоб пояснити Паддінгтон, хто такі ельфи, і тут же скрикнула від подиву: ведмедик кудись зник.

– Генрі, зроби ж що-небудь! – зажадала місіс Браун, коли зрозуміла, що сталося.

– Так що я можу зробити? – розгублено промовив містер Браун. – Як я тобі його знайду, якщо ми в майстерні?

– Саме так, в майстерні, – суворо підтвердила місіс Берд. – Поїздка ще не закінчилася, а наш ведмедик вже кудись зник. А раптом далі буде ще щось цікаве? Паддінгтон жахливо засмутиться, якщо пропустить!

Містер Браун намагався не втрачати самовладання і підбадьорювати інших, однак, коли сани проїхали через всю Казкову країну і зупинилися, а Паддінгтон так і не з’явився, він не на жарт розхвилювався і звернувся по допомогу до одного з помічників Діда Мороза.

Сторінки: 1 2

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.8 / 5. Оцінили: 6

Поки немає оцінок...

Джерело:

“Медвежонок Паддингтон и Рождество”

Майкл Браун

Переклад на російську – А. В. Глебовська

Видавництво “Азбука – классика”

Санкт – Петербург, 2009 р.

Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: