Зайченяткова шубка

Олена Кукуєвицька

Зима одягнула дерева в снігові шуби. Прийшов час і зайченяткові поміняти шубку – замість сіренької одягти нову, білу. Але наше зайченятко виявилася великою модницею.

– Не хочу одягати білу шубку, – вирішило воно. – Мені більше сіра шубка подобається!

І ось зайченятко вийшло погуляти у своїй сірій шубці. Воно вирішило відвідати свого друга їжачка, але не встигло пройти і півдороги, як його помітив вовк. Не дивно! Зайченятко в сірій шубці було дуже помітним серед білих заметів.

Зайченятко ледь втекло від вовка. Повернулося воно додому і думає: «Хоч і люблю я свою сіру шубку, але доведеться одягти іншу, а то вовк мене відразу помітить».

Думало-думало зайченятко, і одягло руду шубку. Воно вирішило, що в такому вбранні вовк прийме його за лисичку, і не стане на нього полювати.

Одягло зайченятко руду шубку і знову пішло в гості до їжачка. По дорозі воно зустріло білочку. Зайченятко хотіло привітатися з білочкою, але та перелякано подивилася на зайченятко і втекла.

– Куди ж ти? – Здивувалося зайченятко. Але білочка спритно встрибнула на дерево і сховалася за гілками. Тут назустріч зайченяткові вийшов лось. Він подивився на зайченятко і  розсміявся!

– Чому це ти, зайченятко, в руду шубку вирядився? Ти тепер на себе не схожий. І взагалі схожий на якогось звіра з іншої планети. Не дивно, що тебе білочка злякалася. Я б теж злякався, якби не був таким великим, – сказав лось.

Довелося зайченяткові повертатися додому і одягати білу шубку. Подивилося воно на себе в дзеркало і каже:

– А що, біла шубка навіть красивіша і тепліша, ніж сіра і руда. Та й, до того ж, у такій білій шубці мені легко сховатися серед снігу від вовка та лисиці.

Вийшло зайченятко в білій шубі на вулицю і знову зустріла білочку. До речі, білочка теж змінила шубку на зиму. Тепер замість рудуватої на ній була сіра шубка. На цей раз білочка не втекла, а підійшла до зайченятка, привіталася і запитала:

– Куди це ти йдеш у такій гарній шубі?

Зайченятко  розповіло, що зібралося в гості до їжака.

– Так їжачок же спить взимку! Хіба ти не знаєш? – Здивувалася білочка.

Та й справді, зайченятко про це забуло. Тоді зайченятко з білочкою вирішили удвох прогулятися. Білочка розповіла, що сьогодні зустріла в лісі дивного звіра в рудій шубці. А коли зайченятко розповіло, хто це був насправді, вони разом довго сміялися.
З тієї пори зайченятко завжди одягає на зиму білу шубку.

Сподобався твір? Залиш оцінку!

4.7 / 5. Оцінили: 13

Поки немає оцінок...

1 Коментар
Залишити коментар

 Увійти на сайт:
Забули пароль?
Немає акаунту?
Зареєструватись
Створити акаунт:
Вже є акаунт?
Увійти
Відновити пароль: